Keď bol v septembri na konferencii Apple ukázaný lacnejší iPhone XR, mnoho odborníkov a analytikov ostalo zaskočených zo stratégie spoločnosti. Napriek výrazne nižšej cene totiž iPhone XR disponoval veľmi podobným vybavením a za drahšími bratmi príliš nezaostával.

A aj keď po prvom týždni predaja iPhonu XR to vyzerá, že šlo o nadhodnotené predpovede, tak stále je tu veľká dilema medzi tým, či sa oplatí uprednostniť lacnejšiu variantu pred hlavnou vlajkovou loďou iPhone XS. Dôvodov ku kúpe toho či oného zariadenia je viacero a ak si stále na vážkach, tak ti týchto 8 dôvod možno pomôže k rozhodnutiu.

1. Nižšia cena

Cena iPhonu XR je vzhľadom na stratégiu Apple relatívne nízka a rozdiel medzi najlacnejšími verziami tvorí až 150 €, ktoré môžeš využiť napríklad ku kúpe príslušenstva. Ak ti stačí 64 GB verzia, s iPhonom XR môžeš vzhľadom k jeho vysokému výkonu značne ušetriť nielen v porovnaní s iPhonom XS, ale aj s konkurenciou s Androidom.

2. Väčšia farebná škála

Kým iPhone XS je viac konzervatívnejší, XR-ko je na tom úplne opačne. Oproti klasickej čiernej či bielej verzii ponúka aj oranžovú, žltú, modrú či červenú variantu. Farebná škála je zrejme najširšia spomedzi všetkých výrobcov a vybrať si tak môžu ako muži, tak aj zástupcovia nežnejšieho pohlavia.

3. Väčší displej

Rozdiel medzi verziou XS a XR je síce len 0,3-palca, no aj to môže pri kúpe zavážiť. Väčší displej = viac obsahu a veľké displeje sú dnes trendy. V kombinácii s výrezom a užšími okrajmi nejde o tak veľké zariadenie a veľkosťou sa môže rovnať iPhonu 8 Plus.

4. Veľmi podobné fotoaparáty

Všetky tri nové zariadenia ponúkajú identickú prednú kameru, pričom rovnaké sú aj funkcie, vrátane Face ID. Rozdiel je hlavne na zadnej strane, kde iPhone XR má len jednu šošovku namiesto dvoch, no kvalitou je na tom veľmi dobre a ponúka aj takú optickú stabilizáciou.

5. Rovnaký procesor ako u drahších modelov

Kontroverzné rozhodnutie spoločnosti Apple, ktoré však prináša rad výhod pre koncového zákazníka. Jeden z najlepších, ak nie najlepší procesor na svete prináša so sebou obrovský výkon a jednoznačne poráža konkurenciu v podobe vlajkových lodí s Androidom.

6. Lepšia výdrž batérie

Ako ukázali prvé testy, najlacnejší iPhone XR ponúka najlepšiu výdrž na jedno nabitie z pomedzi všetkých zariadení. Oproti iPhonu XS vydrží pracovať v priemere až o 3 hodiny viac, čo je v dnešnej dobe výrazný rozdiel.

7. Rovnaký spôsob podpory Dual-SIM

Nové iPhony prišli prvýkrát s podporou DualSIM, avšak táto podpora je odlišná od konkurencie a v súčasnosti sa zatiaľ využívať nedá. Podpora druhej SIM karty je podmienená operátormi, nakoľko druhá karta musí byť elektronická, tzv. e-sim. Túto možnosť zatiaľ veľa operátorov nepodporuje, aj keď na Slovensku už intenzívne prebieha jej testovanie.

Zobraziť celú galériu (3)
BABLOO LAHORI/Screenshot/Youtube

8. iPhone XR je súčasťou toho istého ekosystému

Tento bod zahŕňa hlavne fakt, že iPhone XR bude dostávať všetky aktualizácie, bezpečnostného záplaty a nové verzie OS rovnako ako jeho drahší súrodenci. Rovnako dlho bude aj podporovaný, čo pri spoločnosti Apple predstavuje aj viac ako 4 roky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom