Len nedávno svetlo sveta uzreli nové iPhony pre rok 2018. Ak si medzi tými, čo sa rozhodujú pre ich kúpu, prečítaj si najprv tento článok, kde ti predstavíme 6 dôvodou, prečo si kúpiť radšej iPhone 8 ako najnovší iPhone XS.

S predstavením noviniek od spoločnosti Apple neboli všetci fanúšikovia práve nadšení, no stále sú tu zákazníci, ktorí zostávajú verní gigantovi s logom nahryznutého jabĺčka. Ak si medzi nimi a aktuálne uvažuješ o kúpe nového iPhonu, mal by si vedieť, že po predstavení noviniek klesli ceny starších modelov iPhonov, ktoré stále stoja za zmienku. Poď sa teda pozrieť na 6 dôvodov, prečo je lepšie kúpiť iPhone 8 než nový iPhone XS.

1. Cena

Áno, cena je prvým a asi najhlavnejším dôvodom. iPhone 8 aktuálne stojí u oficiálneho predajcu 699 € a cena nového iPhonu XS začína na sume 1179 €. To je rozdiel pekných 480 €, ktoré vieš naozaj investovať aj lepšie. Samozrejme, ak by si chcel viac vnútorného úložiska, 256 GB verzia ťa vyjde na 869 €. Stále však ušetríš 310 €, čo opäť nie je málo.

2. iPhone 8 ponúka bezdrôtové nabíjanie a vodeodolnosť rovnako ako iPhone XS

Pokiaľ si potrpíš na tie najlepšie vymoženosti smartfónov, ako je napríklad vodeodolnosť či bezdrôtové nabíjanie, iPhone XS nemusí byť tvoja jediná voľba. Tie isté vlastnosti ponúka aj iPhone 8.

3. Fotoaparát, ktorý rozhodne nie je pozadu

Čo sa iPhonu XS nedá vytknúť, je jeho vylepšený fotoaparát. iPhonu 8 oproti nemu chýba portrétový mód zadného či predného fotoaparátu. Nemá Animoji, Memoji či 2-násobný optický zoom. Stále sa však v prípade iPhonu 8 jedná o skvelý fotoaparát.

Predný fotoaparát je navyše veľmi podobný tomu z iPhonu XS. Má 7 MPx snímač, clonu f/2.2 a dokáže nahrávať 1080p video. Zadný širokouhlý fotoaparát zas ponúka 12 MPx snímač s clonou f/1,8 rovnako ako iPhone XS spolu s duálnym LED bleskom a možnosťou natáčania 4K videí. Tento fotoaparát rozhodne nie je na zahodenie!

4. Nový operačný systém iOS 12 dostane iPhone 8 rovnako ako iPhone XS

Ak sa bavíme o silnej stránke iPhonov, je ňou rozhodne podpora po stránke softvéru. Všetky smartfóny Applu až po iPhone 5S dostanú najnovší operačný systém iOS 12. Nemusíš sa tak vôbec báť, že tvoj iPhone 8 bude oproti iPhonu XS o niečo ukrátený.

5. iPhone 8 má domovské tlačidlo a TouchID

Mnoho fanúšikov giganta z Cupertina sa nevie zmieriť s odstránením snímača odtlačkov prstov z iPhonu XS, ktoré prišlo už pri predstavení iPhonu X. Odomykanie tvárou FaceID môže byť síce „coolové“, no nie vždy musí fungovať spoľahlivo. Staré dobré TouchID je jednoducho rýchle a spoľahlivé a niekedy aj pohodlnejšie.

6. Do ruky padne lepšie

Nie každý sa dnes pozerá na rozmery telefónu, no v každom prípade sa jedná o zariadenie, ktoré používame denne. Preto stojí za zváženie, či nám smartfón bude sedieť v ruke ako uliaty. iPhone 8 je oproti iPhonu XS o niečo ľahší a tenší.

iPhone 8:

  • Váha: 148 g
  • Hrúbka: 7,3 mm

iPhone XS

  • Váha: 177 g
  • Hrúbka: 7,7 mm

Samozrejme, konečné rozhodnutie je vždy na tebe. V tomto článku sme sa ti snažili predstaviť relevantné dôvody, prečo ušetriť niekoľko stoviek eur. Pokiaľ si technologický maniak a musíš mať najnovšie vymoženosti z dielne Applu v ruke, iPhone XS je jasnou voľbou. Ak sa však vieš uskromniť, zostane ti nejaké euro v peňaženke k dobru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom