V čase koronavírusu sa svojim zákazníkom rozhodli pomôcť ďalší operátori. Najmladší slovenský mobilný operátor 4ka preto ponúka klientom Nekonečné dáta na doma až do konca mája a materská spoločnosť SWAN zasa zvýši na Slovensku rýchlosť svojho LTE internetu až na 150 Mbit/s. Zmierni tiež znižovanie rýchlosti pri FUP limite. To všetko, aby vyhoveli zákazníkom v čase krízy. O novinkách informovala 4ka a SWAN v tlačovej správe pre médiá.

4ka prinesie Nekonečné dáta

4ka sprístupní Nekonečné dáta na doma už od zajtra 1. apríla. Týmto spôsobom chce motivovať zákazníkov a uľahčiť im čas, ktorý by v týchto krušných chvíľach mali ľudia tráviť prevažne doma. Túto ponuku budú môcť využiť zákazníci s paušálmi SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA. Balík nekonečných dát im bude aktivovaný automaticky bez potreby zasielania SMS správy alebo aktivácie v aplikácii.

Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Tento krok sa 4ka rozhodla spraviť na základe stúpajúcej dátovej prevádzky, ktorá sa podľa vyjadrení generálneho riaditeľa spoločnosti zvýšila v poslednom týždni v porovnaní s bežným obdobím až o 24 %. Takýmto spôsobom chce operátor pomôcť každému, kto nemá v domácnosti fixné pripojenie a Wi-Fi sieť.

Nekonečné dáta tak môžu ľuďom uľahčiť aj prácu z domu. Ponuku Nekonečných dát môžu od zajtra využiť zákazníci 4ky po celom Slovensku aj v partnerskej sieti Orange.

SWAN zrýchľuje LTE internet a mení politiku FUP

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcií na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku.

„Čím viac času trávime doma, tým viac rastie spotreba dát. Chceme pomôcť našim zákazníkom a preto sme v tejto situácii pristúpili k dvom krokom – dáme im viac dát a to vo vyššej prenosovej rýchlosti,“ hovorí vedúci produktového oddelenia SWANu Ján Matiaska.  

Najrýchlejší LTE internet TO.doma XL je preto oddnes dostupný aj pre zákazníkov v obciach Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brehy, Brezno, Hronsek, Kolárovo, Kremnica, Kynceľová, Miloslavov časť Alžbetin Dvor, Nemce, Nová Baňa, Poltár, Selce, Šahy, Šoporňa, Štúrovo, Zlaté Moravce a Zohor. Domácnosti tak môžu využívať rýchlosti až 150/10 Mbit/s, za nezmenenú cenu od 24,99 eur mesačne.

Štandardne sa po prenesení obrovského množstva dát v krátkom čase plnou rýchlosťou, rýchlosť dočasne zníži, aby operátori chránili ostatných zákazníkov a mohli im zabezpečiť dostatočnú kapacitu svojej siete, vysvetľuje SWAN v tlačovej správe.

Narastajúcu spotrebu dát však bude spoločnosť dočasne obmedzovať miernejšie a miesto poklesu na pôvodnú rýchlosť 1 Mbit/s po prekročení množstva dát v danom týždni zníži rýchlosť na 5/1 Mbit/s. Takéto opatrenie platí do konca apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom