360 Mobiles je ďalší z čínskych výrobcov, ktorý sa snaží o čo najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Jeho najnovší model N6 Pro je toho dôkazom a prináša skvelú výbavu pri zachovaní nízkej ceny.

360 N6 Pro prichádza s 5.99″ FullHD displejom, ktorý ponúka pomer strán 18:9 a takmer bezrámikový dizajn po stranách. Vďaka tomu obrazovka zaberá až 84.5 % prednej strany telefónu. Hoci smartfón na prvý pohľad vyzerá, že má sklo na oboch stranách, v skutočnosti je použité len vpredu, vrátane horného a dolného okraja. Boky a zadný kryt sú z kovu, ale vďaka špeciálnemu NCVM náteru majú hladký reflexný vzhľad, pripomínajúci skutočné sklo.

Výbava, ktorá bude vyhovovať každému

Telefón beží na procesore Snapdragon 660, ktorý zvládne aj poriadne náročné úlohy. Čo sa týka pamäte RAM a úložiska, 360 N6 Pro prichádza s tromi dostupnými variantami. Základná verzia má 4 GB RAM a 64 GB úložisko, ďalší model ponúka 6 GB RAM a 64 GB vnútornú pamäť, no a najvýkonnejšia konfigurácia prinesie 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Všetky varianty je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet.

Na zadnej strane sa nachádza duálny 16 MPx + 2 MPx fotoaparát. Druhý spomínaný snímač slúži na snímanie hĺbky záberu, takže s N6 Pro vytvoríš aj snímky s rozmazaným pozadím. Pod fotoaparátmi nájdeš ešte aj čítačku odtlačkov prstov. Vpredu sa nachádza 8 MPx selfie kamera s clonou f/2.2. Telefón má aj 3.5 mm audio jack, micro USB konektor, Bluetooth 4.2 a podporuje Dual nanoSIM. Veľkou výhodou je aj batéria s kapacitou 4050 mAh a technológiou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Podľa slov výrobcu by na jedno nabitie mala vydržať až dva dni.

Cena a dostupnosť

N6 Pro prichádza v dvoch farbách, a to v čiernej a tmavo modrej. Cena sa líši na základe veľkosti pamäte RAM a úložiska. Verzia so 4 GB RAM + 64 GB úložiskom bude stáť približne 216 €, verzia so 6 GB RAM + 64 GB úložiskom záujemcov vyjde na 242 € a variant s 6 GB RAM + 128 GB úložisko na 305 €. Predaj sa začne 5. decembra v domovskej Číne. Čo na túto novinku od výrobcu 360 Mobiles hovoríš?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom