Mimozemský život je stále zahalený pod rúškom tajomna. Aj keď na Zemi existuje zopár ľudí, ktorí tvrdia, že mimozemšťanov videli, neexistujú o tom žiadne relevantné dôkazy. Štúdia dvoch astronómov E.F. Borry a E. Trottiera však naznačuje, že mimozemský život by predsa len mohol existovať.

Pri ich podrobnom skúmaní hviezd vo vesmíre narazili na 234 hviezd, ktoré sa svojim správaním úplne odlišovali od všetkých ostatných. Na túto štúdiu použili dáta zo Sloan Digital Sky Survey, kde analyzovali až 2.5 milióna hviezd. 234 hviezd, ktoré vykazovali odlišné správanie, predstavuje veľmi malé percento na to, aby to bola nejaká náhoda. Navyše tieto hviezdy majú tvar ETI signálu, ktorý v predchádzajúcej štúdii predpovedal sám E.F. Borra.

Skúmané hviezdy sú v spektrálnom rozsahu F2 až K1, čo je veľmi podobný rozsah nášmu Slnku. To týmto dvom astronómom naznačuje veľmi veľa, pretože naše Slnko je jediné, o ktorom sa zatiaľ vie, že v jeho blízkosti existuje inteligentný život. A ak teda majú aj iné hviezdy podobné vlastnosti ako Slnko, prečo by aj v ich okolí nemohol existovať život?

Zachytené signály z týchto 234 hviezd sú impulzy svetla oddelené konštantným časovým intervalom. Obaja astronómovia sú však veľmi obozretní. Rátajú aj s možnosťou, že tieto signály sú spôsobené chemickými zvláštnosťami na týchto hviezdach, no jednalo by sa o takú malú podmnožinu hviezd, že je to dosť nepravdepodobné.

Ich ideálna teória znie asi tak, že sa jedná o technologicky vyspelé civilizácie žijúce na planétach v okolí týchto hviezd. Tie vysielajú svetelné impulzy pomocou laserov, vďaka čomu sa snažia nadviazať kontakt s inými civilizáciami.

Táto hypotéza si však vyžaduje množstvo relevantných dôkazov, na ktorých získaní chcú títo dvaja astronómovia pracovať. Vyššie popísaná teória dostala na Rio škále hodnotenie 0 až 1 bod, čo znamená, že je veľmi nedôveryhodná. Rio škála hodnotí výskumy javov, ktoré potvrdzujú alebo naznačujú život mimo Zeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom