120 Hz displeje v mobilných zariadeniach nenájdeš na každom kroku. Pár výrobcov ich však do svojich zariadení implementovalo. 

Displeje so zobrazovacou frekvenciou 120 Hz môžeš nájsť napríklad v tabletoch od Apple, konkrétne v modeloch iPad Pro 10.5 alebo v iPade Pro 12.5. K týmto dvom zariadeniam sa aktuálne pridáva aj smartfón Sharp Aquos Zeta. Čo vlastne tých 120 Hz znamená v praxi?

Podstatný rozdiel

Navonok dáva používateľovi najmä pocit, že animácie sú podstatne plynulejšie. A keďže je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, respektíve čítať, pozri si porovnanie smartfónov Sharp Aquos Zeta so 120 Hz displejom a Samsung Galaxy S8, ktorý má displej s tradičnými 60 Hz.

Toto video je natočené pri 240 fps a je na ňom nádherne vidieť rozdiel v plynulosti animácií. Ak si hovoríš, že takáto vychytávka je zbytočnosť, že 60 Hz úplne stačí a že voľným okom rozdiel takmer nevidieť, asi máš pravdu. Ale rovnako nevidíš rozdiel medzi FullHD a 2K rozlíšení na 5-palcovej obrazovke.

Inovácie pre budúci rok

No keď máš 2K, rozhodne ťa to poteší. Segment smarftónov sa stále vyvýja a posúva sa vo všetkých smeroch dopredu. Rozlíšenie displejov už ani nie je veľmi kam posúvať, práve zobrazovacia frekvencia môže byť tým správnym smerom pre budúcoročné modely.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom