Game of Thrones netreba azda nikomu bližšie predstavovať. Len veľmi ťažko vo svojom okolí nájdeš človeka, ktorý by o tomto fenoméne nepočul. Ak aj náhodou taký predsa len existuje, za posledných pár dní sa to mohlo diametrálne zmeniť. Tento fantasy seriál totiž každou novou epizódou trhá rekordy v sledovanosti.

Televízia HBO urobila veľmi dobre, keď sa nezľakla vyhrážok hackerov, ktorí nedávno odcudzili celú siedmu sériu. Ani po predčasnom uverejnení jednej z častí sa totiž sledovanosť neznížila, ba čo viac, tento diel prekonal doposiaľ všetky ostatné. O to radšej teda samotné HBO vypustilo do sveta upútavku na nadchádzajúcu časť, ktorá má fanúšikov poriadme navnadiť. Ešte predtým, než si spomínanú ukážku bližšie rozoberieme, ťa však musíme upozorniť, že tento článok obsahuje spoilery, takže si ho radšej prečítaj až po prezretí všetkých doterajších častí 7. série.

Tyrion Lannister bude kráčať po zdevastovanom bitevnom poli. Znamená to, že sa nakoniec predsa len z Daenerys stane „Kráľovná popola“?

zdroj fotografie: HBO

Niektorí z fanúšikov pripisujú udalostiam, ktoré nastali v poslednej odvysielanej epizóde nesmiernu váhu. Podľa nich sa totiž vôbec po prvý raz odhalila pravá tvár „Matky drakov“. Títo ľudia sa tiež domnievajú, že práve Daenerys bude hlavným záporákom celého seriálu. Keďže je predsa len potomkom neslávne známeho Šialeného kráľa, niečo na tom môže byť pravdy. Na druhú stranu je už ale v celých Siedmych kráľovstvách záporákov dosť, no nie?

Daenerys a Tyriona čaká neľahká úloha. Musia vyriešiť, čo urobia so svojimi novými väzňami.

zdroj fotografie: HBO

V uverejnenej upútavke na nadchádzajúcu epizódu však Daenerys dala svojim väzňom na výber. Buď to pred ňou pokľaknú a pripoja sa k nej, alebo ju odmietnu a zomrú. Nanešťastie sa v tomto videu nenachádza žiadna zmienka o šťastlivcoch Jamiem a Bronnovi.

Tyrion a Varys povedú úprimný rozhovor späť na Dračej skale (Dragonstone). Samozrejme pri ňom nechýba ani džbán vína.

zdroj fotografie: HBO

Je celkom možné, že nepôjde len o obyčajný rozhovor pri dobrom alkohole. Varys totiž bude Tyrionovi prehovárať priamo do duše. Podľa jeho slov z videa musí Tyrion, ako pobočník kráľovnej, nájsť ideálny spôsob k tomu, aby mu Matka drakov načúvala.

Posledných pár epizód sa stále nesmierne záhadný Varys pohyboval skôr v úzadí. V ďalšej časti sa to zrejme zmení a opäť sa dostane na jeho múdra.

zdroj fotografie: HBO

Napriek tomu, že je tento najznámejší Eunuch stále opradený poriadnym rúškom tajomstva, je zároveň jedným z mála ľudí, ktorým skutočne záleží na obyčajných ľuďoch zo Západozeme. Určite nás ale v spojitosti s ním čakajú v Game of Thrones ešte nejaké tie prekvapenia.

Jon Snow a Daenerys sa podelia o ďalšiu spoločnú scénku, ktorá bude celkom iste rovnako zaujímavá ako tie predošlé. Opäť si totiž majú čo povedať.

Hoci sa v poslednej epizóde právoplatná kráľovná siedmych kráľovstiev pýtala na názor jej nového spojenca, Jona Snowa, neuposlúchla ho. To by mohlo viesť k neželanému konfliktu.

Z výrazu Jonovej tváre sa však dá vyčítať, že dvakrát nadšený nie je. Kráľa severu však trápia viaceré skutočnosti, pričom jednou z nich sú stále silnejší Bieli Chodci (White Walkers).

zdroj fotografie: HBO

Ktovie, možno si Jon v najnovšej epizóde uvedomí, že Daenerys k porazeniu Bielych Chodcov skutočne potrebuje a pokľakne. Zároveň sa už blíži čas jeho návratu späť na sever.

V Kráľovom Prístavisku uvidíme Cersei sedieť zdrvenú na jej posteli. S určitosťou sa k nej dostali nepriaznivé správy o jej armáde a Jamiem, ktorého osud je stále neznámy.

zdroj fotografie: HBO

Cersei čakajú poriadne krušné chvíle. Akoby nestačilo, že jej armáda dostala na frak a jediná osoba, ktorú kedy okrem svojich detí milovala je nezvestná, ešte ju zrejme čakajú aj finančné problémy.

Pozrieme sa spoločne aj do Starého mesta, kde Sam po boku s Gilly opäť čítajú ohromné množstvo kníh.

zdroj fotografie: HBO

Nenechaj si ujsť
Hackeri ukradli od HBO viac než len epizódy seriálov. Majú aj osobné údaje hercov z Game of Thrones

Naposledy, keď sa Gilly a Sam spoločne ponorili do kníh, podarilo sa im nájsť podstatnú informáciu o dračom skle, ktoré zabíja Bielych Chodcov. V jednej z kníh, ktoré Sam listoval, sa okrem iného zobrazil aj obrázok dýky z Valyrijskej ocele, ktorú Malíček daroval Branovi. U toho sa však dlho neohriala, keďže ju vzápätí predal v boji podstatne skúsenejšej a obratnejšej Arye. Aj keď nie je úplne jasné, prečo bol náčrt tejto dýky v jednej z kníh, isté je, že o nej ešte budeme počuť.

Novinky