banner-mi-mixDonedávna sa im mnohí posmievali, no dnes patria medzi najväčšie špičky na trhu! Hovoríme o čínskych spoločnostiach, ktoré exportujú svoj tovar do zahraničia v čoraz väčšej miere. Zvýšený záujem o najnovšie technológie využili čínski výrobcovia a ich export za posledné roky enormne stúpol. Niektorí síce nie sú príliš známy, no v tomto rebríčku sú aj také mená, ako Xiaomi či Lenovo. 

Čoraz viac zákazníkov obracia svoj zrak na čínske produkty a mnoho z nich sa kvalitou môže porovnávať s ostatnými svetovými výrobcami. Produkty menej známych výrobcov alebo tých, ktorí sa posledné roky prerazili a momentálne sa radia k svetovej špičke, môžeme stále častejšie vídať aj u nás. Rebríček tých najväčších exportérov z oblasti Číny zostavila reklamná agentúra WPP na základe hodnotení spotrebiteľov viac ako 167 značiek. Každý z desiatich nasledujúcich výrobcov získal v hodnotení svoje skóre a podľa tohto hľadiska sú vzostupne zoradení.

10. Hisense

Na desiatej priečke sa so skóre 482 bodov umiestnil výrobca a vývozca bielej elektroniky, televízorov a tabletov, ktorého produkty sa dostávajú do až do 130 krajín sveta. Celkový príjem Hisense je z 30 % tvorený ziskami zo zahraničia.

Hisensezdroj fotografie: Business Insider

9. Cheetah Mobile

Cheetah Mobile je softvérovou firmou a v jeho repertoári môžeme nájsť aplikácie pre zabezpečenie smartfónov, zlepšenie výdrže batérie a mnoho ďalších. Iba 7 rokov stará spoločnosť si za tento čas už stihla nájsť množstvo fanúšikov a denne jej produkty používa viac ako 634 miliónov používateľov, a preto sa umiestnila na 9. mieste so 498 bodmi. 

Cheetah Mobilezdroj fotografie: Business Insider

8. Anker

Ide o menej známeho výrobcu, bez ktorého by si však bol ukrátený o každodenné príslušenstvo k smartfónom. Anker sa sústredí na výrobu slúchadiel, USB káblov a prenosných nabíjačiek, ktoré dodáva do viac ako 30 krajín a v hodnotení získal až 501 bodov. 

Ankerzdroj fotografie: Business Insider

7. Haier

Až 3/4 príjmu tohto čínskeho výrobcu, ktorý získal 572 bodov, tvoria zisky z predaja umývačiek riadu, chladničiek a ďalšej bielej elektroniky v zahraničí. Svoje pôsobenie plánuje firma rozšíriť aj do USA, no už teraz svoje výrobky dodáva do viac ako 100 krajín po celom svete.

Haierzdroj fotografie: Business Insider

6. Air China

Air China sú najväčšie aerolínie z krajiny za Veľkým múrom a svojich pasažierov prepravujú na viac ako 377 trasách. Až 98 z nich tvoria medzinárodné linky a táto čínska spoločnosť si vyslúžila výborných 709 bodov. Z celkového zisku však pochádza až 30 % zo zámoria.

Air Chinazdroj fotografie: Business Insider

5. Xiaomi

Každý správny fanúšik čínskych technológií už musel počuť o spoločnosti Xiaomi, ktorá vyrába smartfóny, televízory a ďalšiu elektroniku do domácností. Jej produkty si rýchlo obľúbilo obrovské množstvo ľudí, čím v roku 2014, teda už po 4 rokoch svojej existencie, sa stalo Xiaomi najhodnotnejšou startupovou spoločnosťou na svete a v tomto dnešnom rebríčku si vyslúžilo piatu priečku so skóre 716 bodov.

xiaomi-mi-mix-masivna-zlava

TIP: Revolučný Xiaomi Mi MIX dostane upgrade. Nový MIX Evo bude poháňaný Snapdragonom 835!

4. Elex Tech

Samotné meno spoločnosti možno nie je príliš známe, no keď spomenieme hru „Clash od Kings“, istotne sa ti vybaví, že ide o jednu z najpopulárnejších hier pre smartfóny. Každý deň si túto hru zahrá viac ako 50 miliónov ľudí vo viac ako 40 krajinách sveta. V hodnotení získal Elex Tech úctyhodných 923 bodov.

Elex Techzdroj fotografie: Business Insider

3. Alibaba

Táto čínska spoločnosť dosiahla v hodnotení skóre 1047 bodov. Svoje zisky dosahuje prostredníctvom predaja tovaru na internete, kde žne veľký úspech. Jej zakladateľ, Jack Ma, sa už stihol stretnúť aj s novozvoleným americkým prezidentom, Donaldom Trumpom, aby sa dohodli na vytvorení nových pracovných miest, ktoré zabezpečia prácu až jednému miliónu ľudí.

alibaba-zisky-nahladzdroj fotografie: Business Insider

2. Huawei

Známe meno známeho výrobcu, ktorý okrem skvelých smartfónov vyrába vo veľkom aj telekomunikačné vybavenie. Huawei sa znova radí k výrobcom, ktorých väčšina zisku pochádza spoza hraníc Číny a v tomto prípade sa jedná až o 60 % z celkového zisku. Jeden z najväčších výrobcov na svete získal skvelých 1 256 bodov a obsadil druhé miesto.

Huawei-P9-launch-eventzdroj fotografie: Business Insider

TIP: Huawei to na MWC 2017 poriadne rozbalí! Predstaví novú vlajkovú loď P10 a väčšiu verziu „Plus“

1. Lenovo

Lenovo má na konte nespočet produktov, ku ktorým patria počítače, smartfóny, tablety a obrovské množstvo elektroniky rôzneho druhu. Len pred tromi rokmi sa Lenovu podarilo získať spoločnosť Motorola Mobility a pred 12 rokmi sa pod tohto výrobcu zaradila aj divízia počítačov IBM. S úctyhodným skóre 1 682 bodov teda obsadilo prvé miesto v tomto zaujímavom rebríčku.

lenovo-yoga-book-oficialne (1)
zdroj fotografie: Lenovo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP