banner-mi-mix
Jednoznačne najväčším minuloročným prekvapením na scéne smartfónov bolo predstavenie revolučného Xiaomi Mi MIX, z ktorého ostal celý tech svet v nemom úžase. Xiaomi ukázalo, čoho všetkého je schopné a prinieslo tak prevratný smartfón.

Krátko po oficiálnom predstavení Xiaomi Mi MIX sa na internete začali objavovať dohady o uvedení menšej verzie tohto inovatívneho smartfónu, ktorá mala niesť označenie Xiaomi Mi MIX Nano. Spoločnosť však všetky tieto dohady zmietla pod stôl ako nepravdivé. Zdá sa však, že úplne nový rad Mi MIX smartfónov predsa dostane nového člena.

xiaomi-mi-mix-evo-geekbench
zdroj fotografie: Geekbench

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi MIX

Doteraz neznámy Xiaomi Mi MIX Evo sa ukázal v známom teste hrubého výkonu, benchmarku Geekbench. Vďaka tomu poznáme niektoré jeho špecifikácie, pričom najzaujímavejším hardvérovým komponentom údajne pripravovaného nástupcu Mi MIX-u je nepochybne procesor Qualcomm Snapdragon 835. Tento doteraz najvýkonnejší mobilný čipset na trhu má byť v prípade Mi MIX Evo podporovaný 4 GB operačnou RAM pamäťou, no očakáva sa aj dostupnosť verzie so 6 GB RAM pamäťou. Jadrá procesora v Mi MIX Evo sú taktované na 1.9 GHz, pričom smartfón beží na Androide 6.0 Marshmallow. Výkonnejšia verzia aktuálneho Xiaomi Mi MIX v jednojadrovom teste Geekbenchu dosiahla skóre slušných 1918 bodov, kým viacjadrový test vykazuje skóre 5698 bodov. Nižšie prikladáme aj porovnanie výsledkov Xiaomi Mi MIX vs Mi MIX Evo.

xiaomi-mi-mix-vs-mi-mix-evo-geekbench
zdroj fotografie: Geekbench

Zatiaľ nie je známe, aké ďalšie vylepšenia má Mi MIX Evo priniesť ani kedy presne bude svetu predstavený. Podľa správ by mohol upgradovaný model revolučného MIX-u prvé svetlo sveta uzrieť na veľtrhu MWC 2017, ktoré sa koná v španielskej Barcelone koncom budúceho mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP