banner-p9
Len nedávno skončila výstava spotrebnej elektroniky CES 2017, ktorá priniesla množstvo fantastických zariadení a vidieť sme mohli aj niekoľko noviniek od výrobcov smartfónov. Hneď po tejto výstave sa technologickí nadšenci tešia na MWC, kde budú predstavené tie najlepšie novinky zo sveta smartfónov. Medzi inými plánuje svoju vlajkovú loď predstaviť aj čínsky Huawei.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Doteraz sa šepkalo, že Huawei predstaví svoju novú P10-ku až v apríli, no podľa posledných informácií ju uvidíme už na MWC 2017 v Barcelone. A nepríde sama, pretože spolu s ňou bude prestavená aj väčšia verzia s označením „Plus“. Oba smartfóny sa s novou uhlopriečkou displeja zaradia už medzi phablety, keďže model P10 dostane 5,5″ obrazovku. Jeho väčší súrodenec ponesie podobne veľkú obrazovku, no s vyšším QHD (2K) rozlíšením. Ako model P10, tak aj jeho „Plus“ verzia bude vybavená výkonným procesorom z dielne Huaweiu, a teda Kirinom 960.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

p9-and-plus-3zdroj fotografie: Android Central

TIP: Pripravovaný Huawei P10 sa objavil na ďalších renderoch! Poznáme aj detailnejšie špecifikácie

S procesorom má spolupracovať operačná pamäť RAM, ktorej kapacita sa nafúkla až na 6 GB a najnovšie hry zvládne grafický čip Mali-G71 MP8. Po vzore stále aktuálnej P9-ky prinesie aj nová P10-ka duálny fotoaparát, ktorý Huawei vyrobil v spolupráci so spoločnosťou Leica. Najviditeľnejším rozdielom medzi chystanými novinkami však bude po okrajoch zahnutý displej, ktorý do výbavy dostane väčší model z dvojice. „Obyčajná“ verzia príde s plochou obrazovkou.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]