banne-iphone-7Benchmarková aplikácia AnTuTu už dlhé roky poskytuje zdroj informácií o hrubom výkone zariadení na rôznych platformách. S mesačnou pravidelnosťou na nás vždy čaká súhrn tých najvýkonnejších z nich. Ani september nebol výnimkou a toto je najlepšia desiatka.  

Asi vás moc neprekvapí, že na prvých dvoch priečkach sa umiestnili nové iPhony, ktoré využívajú výkonný procesor A10 Fusion. iPhone 7 Plus dosiahol na fantastických 172 644 bodov. Na druhej priečke je menší súrodenec „Pluska“, iPhone 7, so ziskom 170 124 bodov. No tretia priečka nás teší najviac, nakoľko ju obsadila nedávna novinka mladej čínskej spoločnosti LeEco – Le Pro 3. Presný výsledok činí 160 856 bodov. „Zemiakovú“ priečku okupuje čerstvá novinka z radov Xiaomi, Xiaomi Mi5S Plus. 153 777 bodov je taktiež vynikajúci výsledok.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

antutu-top-10-september-2016

TIP: iPhone 7 v AnTuTu: Výsledok ukazuje ohromnú silu čipsetu A10 Fusion

Piata, šiesta a siedma priečka rovnako patrí smartfónom od čínskych výrobcov, pričom nadvládu prerušil len Samsung Galaxy Note 7 na ôsmej priečke, keď získal 138 373 bodov. V ďalšom rebríčku od AnTuTu sme sa dozvedeli zoznam najvýkonnejších zariadení, ktoré bežia na operačnom systéme iOS. Gigant z Cupertina má v radoch brutálny tablet iPad Pro, ktorý svoj výkon dokázal zužitkovať na zisk až 177 266 bodov. Najslabší článok zoznamu predstavuje dvojročný iPhone 6, ktorý má skóre 79 215 bodov.

antutu-top-10-september-2016-2

TIP: Porovnanie výkonu Samsung Galaxy Note 7, Xiaomi Mi5 a OnePlus 3

Úplne posledný zoznam obsahuje najvýkonnejšie smartfóny s Androidom. Zoznam je totožný s tým, ktorý sme vám ukázali ako prvý, no pribudli dvaja nový hráči – ZUK Z2 a Xiaomi Mi5, ktoré uzatvárajú zoznam. Našli ste svoj smartfón v niektorom zo zoznamov? Napíšte nám v komentároch, aké skóre dosiahne vaše zariadenie v slávnom benchmarku.

antutu-top-10-september-2016-3

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom