banne-iphone-7Jedna z hlavných predností nedávno predstaveného iPhonu 7 je popri duálnom fotoaparáte aj nový procesor A10 Fusion. Novinka od Applu sa teraz objavila v známom benchmarku AnTuTu, kde dosiahla ohromný výsledok. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

iPhone 7 v teste dosiahol skóre 178 397 bodov a v tomto smere tak výrazným spôsobom odskočil od svojich prenasledovateľov. Výkonnostne mu stíha len iPad Pro, ktorý v čase svojho predstavenia dosiahol 177 266 bodov. Aj ďalšie hodnoty testov jedného jadra a tiež výkonu grafického čipu dokazujú vynikajúce predpoklady tohto čipsetu. Štvorjadrový procesor A10 Fusion prichádza s 3,3 miliardami tranzistorov a Apple udáva, že novinka je až o 40 % rýchlejšia než predchádzajúca verzia A9.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-7-antutu

iphone-7-antutu-2

TIP: Slovenská cena 128 GB verzie iPhone 7 prekračuje 900 €!

Tieto výsledky dávajú fanúšikom iPhonu 7 veľkú príležitosť na radosť. Nateraz je však pravdou, že žiadne zariadenia z konkurencie sa nedokáže novému iPhonu výkonnostne priblížiť. Nestačí zatiaľ ani vlajková loď od Qualcommu, procesor Snapdragon 821. Veľké očakávania sa budú preto vkladať do budúcoročného Snapdragonu 830. Dovtedy si zrejme procesor Apple A10 bude hrať vo svojej vlastnej výkonnostnej lige.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
6%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
23%
Neznášam to
19%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]