banne-iphone-7Jedna z hlavných predností nedávno predstaveného iPhonu 7 je popri duálnom fotoaparáte aj nový procesor A10 Fusion. Novinka od Applu sa teraz objavila v známom benchmarku AnTuTu, kde dosiahla ohromný výsledok. 

iPhone 7 v teste dosiahol skóre 178 397 bodov a v tomto smere tak výrazným spôsobom odskočil od svojich prenasledovateľov. Výkonnostne mu stíha len iPad Pro, ktorý v čase svojho predstavenia dosiahol 177 266 bodov. Aj ďalšie hodnoty testov jedného jadra a tiež výkonu grafického čipu dokazujú vynikajúce predpoklady tohto čipsetu. Štvorjadrový procesor A10 Fusion prichádza s 3,3 miliardami tranzistorov a Apple udáva, že novinka je až o 40 % rýchlejšia než predchádzajúca verzia A9.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-7-antutu

iphone-7-antutu-2

TIP: Slovenská cena 128 GB verzie iPhone 7 prekračuje 900 €!

Tieto výsledky dávajú fanúšikom iPhonu 7 veľkú príležitosť na radosť. Nateraz je však pravdou, že žiadne zariadenia z konkurencie sa nedokáže novému iPhonu výkonnostne priblížiť. Nestačí zatiaľ ani vlajková loď od Qualcommu, procesor Snapdragon 821. Veľké očakávania sa budú preto vkladať do budúcoročného Snapdragonu 830. Dovtedy si zrejme procesor Apple A10 bude hrať vo svojej vlastnej výkonnostnej lige.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom