banner-oneplus-3
Juhokórejský gigant v mobilnom priemysle, výrobca Samsung, len pred pár dňami oficiálne predstavil veľmi očakávaný phablet Galaxy Note 7, ktorý je preplnený rôznymi funkciami, ale aj výkonným hardvérom. Ako si však po stránke výkonu vedie tento 800-eurový elegán proti svojim o polovicu lacnejším konkurentom z Číny?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Keďže výsledky hrubého výkonu Galaxy Note 7 uzreli svetlo sveta, máme ich možnosť porovnať s našimi výsledkami v súčasnosti najlepších čínskych smartfónov – Xiaomi Mi5 a OnePlus 3. Všetky tri smartfóny disponujú podobnou výbavou, ktorá zahŕňa Snapdragon 820 procesor, no síce rozdielne veľkosti pamätí RAM. K dispozícii máme výsledky hrubého výkonu Xiaomi Mi5 s 3 GB RAM, OnePlus 3 so 6 GB RAM a Galaxy Note 7 so 4 GB RAM.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Ak sa pozrieme na výsledky populárneho AnTuTu benchmarku, spozorovať môžeme perfektný hrubý výkon Xiaomi Mi5 s len 3 GB RAM pamäťou, ktorý prekonáva Galaxy Note 7 aj OnePlus 3 so 6 GB RAM o niekoľko bodov. Mi5-ke k tomu dopomohla zrejme perfektná optimalizácia najnovšej MIUI 8 nadstavby.

antutu-note-7

Po stránke hrubého výkonu sa teda o viac ako polovicu lacnejší čínski konkurenti Xiaomi Mi5 a OnePlus 3 hravo vyrovnajú nedávno predstavenému phabletu Galaxy Note 7 od Samsungu. Ten má však navrch zasa množstvom rôznych funkcií ako je snímač dúhovky oka, šikovné pero S Pen a mnoho ďalšieho.

Kúpiť Xiaomi Mi5 v 64 GB verzii za 345 €

Kúpiť OnePlus 3 so 6 GB RAM za 393 €

Ktorý z týchto troch perfektných smartfónov by ste si vybrali vy?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom