ZUK Z2 prešiel certifikáciou TENAA so Snapdragonom 820 a 5″ displejom!

banner-le2
Do predstavenia očakávanej zmenšenej verzie vlajkovej lodi ZUK Z2 Pro ostáva už len pár dní a nie je prekvapením, že vidíme čoraz viac únikov. Častým a spoľahlivým zdrojom únikov je aj čínsky certifikačný úrad TENAA, ktorým práve prešiel aj ZUK Z2 a opäť prichádza so zaujímavými informáciami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V posledných dňoch sa dosť špekulovalo o tom, aký procesor v ňom vlastne bude použitý. Najskôr sa hovorilo o procesore Exynos 8890 od Samsungu, neskôr výrobca uverejnil teaser, ktorý zas hovoril o čipsete od Qualcommu. Tým sa začali objavovať špekulácie, že smartfón môže prísť v dvoch verziách s rôznymi čipsetmi. Smartfón dnes však našťastie prešiel certifikáciou TENAA, ktorá opäť potvrdzuje prítomnosť Snapdragonu 820 a na Exynos 8890 pravdepodobne môžeme zabudnúť. Certifikácia však prezradila oveľa viac než len použitý procesor.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zuk z2 tenaa unik 2

Poďme sa najskôr pozrieť na dizajn. Oproti ZUK Z2 Pro sa zmenšená verzia líšiť veľmi nebude. Zmeniť by sa mala len veľkosť displeja z pôvodných 5,2-palcov na ešte kompaktnejších 5-palcov s FullHD rozlíšením. Zmeny sa dočkalo aj umiestnenie fotoaparátu, ktorý bude umiestnený v ľavom hornom rohu smartfónu (ZUK Z2 Pro má senzor v strede). Procesorom bude už spomínaný Snapdragon 820, pričom budeme mať na výber z dvoch verzií pamätí. K dispozícii by mala byť teda verzia s 3 GB RAM a 32 GB internou pamäťou a verzia so 4 GB RAM a 64 GB internou pamäťou.

zuk z2 tenaa unik

Fotoaparáty by mali prísť s rozlíšením 13 MPx na zadnej a 8 MPx na prednej strane. Chýbať by nemala ani DualSIM funkcionalita spolu so 4G konektivitou. Výbavu zakončuje najnovší Android 6.0.1 Marshmallow a slušná 3500 mAh batéria. V úniku z TENNA sa teda nenachádza žiadna zmienka o spomínanom Exynose 8890 a je otázne, prečo CEO spoločnosti, Chang Chen, spomenul tento procesor. Tak či tak, ZUK Z2 bude predstavený už 31. mája, pričom očakávaná cena je okolo odhadovaná na 245 €. Určite sa máme na čo tešiť.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.