ZUK Z2 dostal oficiálny dátum predstavenia, nečakaná zmena pri použitom procesore

banner-zuk-z1Čoraz viac informácii dostávame o mierne okresanej verzii vlajkovej lode ZUK Z2 Pro, ZUK Z2. Práve vlajkový model po predstavení doslova zdemoloval čínsky trh svojou agresívnou cenou a parádnou výbavou. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Piatok sa k nám dostala informácia, že ZUK plánuje využiť v modeli Z2 high-end procesor Exynos 8890 od Samsungu. Dnešný teaser zo sociálnej sieti Weibo však túto informáciu dementuje. Na teaseri vidíme logo amerického Qualcommu a pravdepodobne bude použitým procesorom práve jeden z najvýkonnejších Snapdragonov. Naskytá sa nám však jedna zásadná otázka. Ktorý z najnovších Snapdragonov použije ZUK v pripravovanej novinke? Na výber máme opäť so špičkového Snapdragonu 820 a nesmieme zabúdať ani na vyššiu strednú triedu, ktorú zastrešuje Snapdragon 652. Použitie Exynosu potvrdil priamo CEO spoločnosti a horúcim kandidátom je teda kombinácia, ktorá ponúkne Exynos 8890 pri najvýkonnejšej verzii a Snapdragon 652 pri slabšej verzii.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zuk-z2-teaser

Veľkou devízou pripravovaného smartfónu má byť kompaktnosť, ktorú zaručí 4,7-palcový FullHD displej. Procesor doplní 3 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB interné úložisko. Vo vnútri by sa mala nachádzať batéria s kapacitou 4100 mAh. Hlavný fotoaparát ponúkne 13 MPx a vpredu bude operovať 8 MPx snímač. Oficiálne predstavenie ZUK Z2 sa bude konať 31. mája v Pekingu. Ak sa tieto predpoklady naplnia, konečne sa dočkáme parádnej vlajkovej lode s kompaktným displejom. Nižšie si môžete prezrieť aj najnovšie fotografie, ktoré unikli a predstavujú smartfón v bielej farbe.

Zdroj: Gizmochina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]