banner-zuk-z1Včera sme vás informovali a novom renderi zariadenia ZUK Z2, ktoré by podľa predpokladov malo byť menej výkonnou verziou ZUK Z2 Pro. Zdá sa však, že sa tieto predpoklady začínajú pomaly rúcať. CEO spoločnosti ZUK, Chang Cheng, dnes odhalil veľmi dôležitý detail o novom smartfóne. Srdcom zariadenia bude jeden z najvýkonnejších procesorov na trhu, Samsung Exynos 8890, nachádzajúci sa aj v Galaxy S7 či S7 Edge.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Zaujímavý je aj spôsob, akým bola táto informácie prezentovaná. CEO spoločnosti na svojom Weibo účte uverejnil príspevok, v ktorom uviedol, že strávil so zariadením celý deň a Exynos 8890 ohodnotil kladne. V príspevku sa objavil aj výrok, „Veľké mysle rozmýšľajú podobne“ s odkazom na jedného z čelných predstaviteľov spoločnosti Meizu. Práve táto spoločnosť má s procesormi Exynos od Samsungu dlhoročné skúsenosti a to je zrejme aj dôvod odkazu v príspevku. Pri bližšom pohľade si ešte môžeme všimnúť, že príspevok bol zverejnený práve pomocou smartfónu ZUK Z2.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zuk-z2-exynos-8890

S týmito informáciami sa naskytá otázka, prečo by ZUK predstavovalo novú vlajkovú loď s procesoom Exynos 8890, keď len nedávno predstavili super-výkonný model ZUK Z2 Pro s procesorom Snapdragon 820. Na zverejnených renderoch to vyzerá, že novinka príde s o niečo slabším zadným fotoaparátom, než tomu bolo u Z2 Pro. Ani to však nie je isté. Zvyšok dizajnu je takmer identický s výkonnejším bratom, vrátane domovského tlačidla a portami na spodnej strane zariadenia.

zuk-z2-render

Uniknutý render

Možno sa ZUK Z2 stane len ďalšou variantou k súčasnej vlajkovej lodi s mierne upravenými špecifikáciami. Takáto možnosť umožní fanúšikom vybrať si medzi zariadením s Exynos alebo Snapdragon procesorom. V súčasnosti viac informácií o ZUK Z2 nemáme, no podľa slov prezidenta spoločnosti sa jeho predstavenia dočkáme ešte v máji.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom