Čína je chudobnejšia o jedného skvelého výrobcu smartfónov. Dcérska spoločnosť giganta Lenovo, ZUK, oficiálne oznámila odchod z trhu a s výrobou smartfónov nadobro skončí. Najznámejšie čínske značky ako Xiaomi, LeEco, Meizu a OnePlus sa môžu len radovať, pretože im odchádza jeden obrovský konkurent. 

Aj keď nové smartfóny od značky už ZUK už neuvidíme, stále sú tu tie staršie, aspoň zatiaľ. V prípade ukončenia pôsobnosti značky na trhu je jasné, že výrobca bude chcieť vypredať všetko, čo má aktuálne na sklade. ZUK na to ide po svojom a svoje už beztak lacné smartfóny teraz vypredáva ešte lacnejšie. Parádnym príkladom je azda najlepší smartfón tejto značky, ZUK Z2 Pro. Tento v 64 GB verzii zoženieš aj z európskeho skladu s dodaním úplne zadarmo. Finálna cena pre teba tak nebude vyššia ako 253 €! Toto všetko za ňu ponúka.

ZUK Z2 Prozdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť ZUK Z2 Pro z EU skladu za 253 €
4 GB RAM a 64 GB ROM

ZUK Z2 Pro je prémiový smartfón od „špiku kosti“. Jeho výbava začína keramicko-kovovou konštrukciou, ktorá úspešne odoláva aj tvrdšiemu zaobchádzaniu. Prednú stranu pokrýva 5,2″ displej s FullHD rozlíšením a nádherným AMOLED panelom. Pod displejom si miesto našlo hardvérové domovské tlačidlo, ktoré integruje snímač odtlačkov prstov a zastáva aj funkciu tlačidla späť a tlačidla nedávnych aplikácií. Vo vrchnej časti prednej strany zasa nájdeme 8 MPx selfie fotoaparát.

ZUK Z2 Prozdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Keramická konštrukcia v sebe ukrýva najvýkonnejší mobilný procesor minulého roka, Qualcomm Snapdragon 820. Tento je podporený 4 GB RAM pamäťou a pre tvoje dáta bude k dispozícii 64 GB vnútorné úložisko. Hardvér smartfónu je napájaný 3100 mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania QC 3.0, ktoré prebieha prostredníctvom reverzibilného USB Type-C konektora.

Nenechaj si ujsť
Najväčší čínsky konkurent Xiaomi smartfónov končí! Ďalší smartfón od ZUK už neuvidíme

ZUK Z2 Prozdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Zadnú stranu ZUK Z2 Pro tvorí 13 MPx snímač od Samsungu, ktorý za dobrých svetelných podmienok vytvára špičkové zábery. Jeho pýchou je aj možnosť nahrávať spomalené videá až pri 960 fps. Po softvérovej stránke je pre Z2 Pro aktuálne dostupný Android 7.0 Nougat s nadstavbou ZUI 2.5, ktorá je optimalizovaná naozaj výborne. Osobne tento smartfón vlastním už viac ako pol roka a zatiaľ som sa nestretol so žiadnymi softvérovými problémami. O ďalšiu softvérovú smartfónov ZUK by sme sa báť nemali, keďže Lenovo zachová zUI nadstavbu, ktorú implementuje do čínskych verzií Moto smartfónov. K dokonalosti ZUK Z2 Pro prispieva aj DualSIM funkcionalita spolu s plnohodnotným európskym LTE pripojením. Rýchly internet si tak užiješ aj na Slovensku.


zdroj fotografií: Kristián Hrušovský/FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú