Spoločnosť ZUK sa na poli smartfónov objavila iba pred dvoma rokmi, no od vtedy sme mohli byť svedkami predstavenia hneď niekoľkých modelov. Tie si obľúbili používatelia po celom svete, no najväčších úspech smartfóny tejto značky zožali v domácej Číne. Pod záštitou Lenova vyrábala táto spoločnosť smartfóny až do dnešných dní, no čoskoro však bude všetko inak. 

Lenovo patrí k jedným z najväčších výrobcov elektroniky vrátane smartfónov. Pred istým časom sa mu podarilo odkúpiť konkurenčnú Motorolu a pod jeho krídla sa dostal aj ďalší výrobca smartfónov, čínsky ZUK. Ten si dával za cieľ konkurovať najväčším domácim výrobcom smartfónov, najmä Xiaomi, LeEco a OnePlus. Teraz však Lenovo pripravuje zmeny vo svojej obchodnej stratégii, medzi ktoré patrí aj ukončenie činnosti tejto mladej čínskej spoločnosti.

ZUK Z2 Prozdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Ani high-end smartfón so 128 GB pamäťou či 6 GB RAM ťa nemusí stáť balík

Tá nám za dva roky svojho pôsobenia predstavila až 5 modelov smartfónov, pričom posledný z nich bol model s názvom Edge. Toto rozhodnutie nesúvisí s finančnými problémami spoločnosti, pretože všetky zariadenia ZUKu si našli mnohých fanúšikov. Pred časom sa internetom šírili správy aj o pripravovanej vlajkovej lodi ZUK Z3, no jej osud je spečatený ešte skôr, ako sa stihla dostať na svetlo sveta. V novembri predstavený ZUK Edge je tak úplne posledným smartfónom nesúci logo tejto inak perfektnej spoločnosti.

ZUK Edgezdroj fotografie: ZUK

Posledná šanca na kúpu ZUK Z2 Pro z EU skladu

Čoskoro sa budeme musieť s týmto mladým a nádejným výrobcom smartfónov rozlúčiť, no napriek tomu nám niečo zanechá. Aj po ukončení výroby však s nami ostane nadstavba ZUI pre operačný systém Android. Tá si miesto nájde v smartfónoch Lenovo Moto, no to platí iba pre domáci, čínsky trh. Začiatky tejto spoločnosti si môžeš pripomenúť na jej prvom propagačnom videu. Vlastníš alebo si plánoval kúpu niektorého modelu z ponuky spoločnosti ZUK?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom