banner-zuk-z2-pro-2
Od dnešného rána je celkom jasné, ktorému smartfónu bude patriť záver roka 2016. Doteraz sa neustále hovorilo o revolučnom Xiaomi Mi MIX, ktorý je právom porovnávaný s dnes predstaveným prístrojom od spoločnosti ZUK. Porovnávanie sa však netýka len konštrukcie, ale aj parametrov či výkonu týchto dvoch zariadení.

Kým spomínaný smartfón od spoločnosti Xiaomi prešiel testmi hrubého výkonu už v nedávnej minulosti, dnes predstavený ZUK Edge ich stihol absolvovať až teraz. Vzhľadom na vynikajúce parametre boli hneď dopredu jasné skvelé výsledky v benchmarkových aplikáciách, no zlá optimalizácia môže zopár bodov ubrať aj tomu najvýkonnejšiemu zariadeniu. Zamestnanci tejto ambicióznej spoločnosti však odviedli aj po tejto stránke skvelý výkon, ktorý len a len potvrdzujú výsledky samotných testov. V najznámejšom benchmarku AnTuTu získala táto ešte horúca novinka vynikajúce skóre 162 723 bodov. Táto hodnota je pre túto chvíľu najvyššia spomedzi všetkých Android smartfónov.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: MyDrivers

Zobraziť aktuálnu cenu ZUK Z2 Pro v 128 GB verzii
Kupón ZUKZ2P

Výbava obsahujúca 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 821 s taktom 2,35 GHz, 4 GB / 6 GB pamäte RAM a 64 GB internej pamäte sa nenechajú zahanbiť ani v porovnaní s iPhonom 7, na ktorý novinka stráca len zanedbateľných 8000 bodov. Nanešťastie, o niečo horšie vyzerajú výsledky z aplikácie GeekBench 4. V tomto benchmarku sa smartfónu ZUK Edge nedarilo podľa očakávaní a dosiahnuté hodnoty sú o niečo menej zaujímavé. Novinku tak v tomto teste prekonal Huawei Mate 9 Pro s procesorom Kirin 960 a dokonca aj LeEco Le Pro 3, ktorý obsahuje rovnaký procesor ako práve ZUK Edge.

zdroj fotografií: MyDrivers

TIP: ZUK Edge oficiálne: Prvá plnohodnotná konkurencia pre Xiaomi Mi MIX

Nakoniec sa dostávame k opäť dobre známemu a obľúbenému benchmarku s názvom PCMark, v ktorom si novinka určite nespravila žiadnu hanbu. Práve naopak, pretože sa zaradila medzi tie najvýkonnejšie zariadenia. Oproti konkurenčným prístrojom však ZUK Edge ponúka skvelé funkcie navyše a veľkou výhodou je toľkokrát spomínaná bezrámiková oku lahodiaca konštrukcia. Je však dobré vedieť, že tento elegán neposlúži iba na parádu, ale že dokáže zvládnuť všetky náročné operácie bez jediného zaváhania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP