banner-zuk-z2-pro-2
Xiaomi Mi MIX dostal dnes prvého plnohodnotného konkurenta, ktorý je vyrobený spoločnosťou ZUK. ZUK Edge s minimálnymi okrajmi displeja je v mnohých smeroch inšpirovaný práve svojím starším súperom. Ambiciózna čínska spoločnosť však nezabudla prehodiť zopár ovládacích prvkov či zmenšiť uhlopriečku displeja, vďaka čomu je tento prístroj omnoho kompaktnejší.

Už predchádzajúce úniky informácií boli bohaté na fotografie, na ktorých si neraz zapózovalo aj predajné balenie. To je minimálne v čiernej verzii farebným prevedením navlas podobné baleniu, v ktorom sa predáva Xiaomi Mi MIX. Krabička však spĺňa svoju úlohu dokonale, pričom hneď na prvý pohľad je jasné, že máme čo dočinenia s poriadnou exkluzivitou. Po otvorení tohto balenia na nás čaká samotný smartfón, ktorý vyzerá fenomenálne. Opäť sa nedá prehliadnuť prílišná podobnosť s bezrámikovým zariadením od konkurenčnej spoločnosti, no táto podobnosť rozhodne nie je na škodu. Iná pesnička sa už odohráva pri použitých materiáloch, nakoľko ZUK Edge je vyrobený zo skla a kovu.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zuk-edge-oficialne-14
zdroj fotografie: LenovoMobile

Kovový rám prechádza na prednej a zadnej strane do zaobleného 2.5D tvrdeného skla. Sklo na prednej strane chráni pred poškodením 5,5″ displej nevídaných kvalít. Kontrastný pomer tohto zobrazovača dosahuje hodnotu 1500:1, maximálny jas dosahuje až 500 nitov a jemný obraz je zaistený vďaka dostatočnému FullHD rozlíšeniu. Čerešničkou na torte sú skutočne tenké rámiky, ktoré sa postarali o to, že zobrazovač zaberá až 86,4 % prednej strany. Aby toho nebolo málo, na jeden z týchto rámikov sa dostalo aj hardvérové tlačidlo U-Touch, ktoré spĺňa viacero funkcií a okrem iného slúži aj ako skener odtlačkov prstov. Fotoaparát našťastie dostal tradičné umiestnenie na vrchnej strane a takisto poteší klasický hovorový reproduktor.

zuk-edge-oficialne-15
zdroj fotografie: LenovoMobile

Rozlíšenie spomínaného selfie snímača dosahuje 8 MPx, pričom clona sa zastavila na hodnote f/2.2. Fotoaparát umiestnený na strane zadnej je však omnoho zaujímavejší. O výrobu 13 MPx hlavného fotoaparátu sa stará spoločnosť Samsung. Clona tohto ISOCELL senzora je zhodná s clonou predného fotoaparátu, avšak ten zadný prekvapí extrémne rýchlym PDAF + CAF duálnym zaostrovaním. K dispozícií je aj plne manuálny režim, HDR či schopnosť nahrávania spomaleného videa pri 960 fps. Faktom však je, že toto video je spomalené iba na softvérovej úrovni a pri exporte zo smartfónu sa bude prehrávať ako klasické 120 fps video.

zuk-edge-oficialne-6
zdroj fotografie: LenovoMobile

ZUK Edge je obdarený aj viacerými užitočnými senzormi, ktoré vás dokážu informovať o vašej tepovej frekvencii, ale aj o obsahu kyslíka v krvi. Nezabudlo sa ani na tradičnú dávku konektorov, pričom novinka poteší napájacím konektorom USB Type C s podporou rýchleho nabíjania a milovníci hudby isto ocenia aj klasický 3,5 mm audio jack. Konečne sa však dostávame k výkonnostným parametrom, ktoré rozhodne dokážu zaujať. Dostalo sa na jeden z najvýkonnejších procesorov planéty, Snapdragon 821, ktorý spolupracuje s akcelerátorom Adreno 530. Našťastie, ani jeden z tejto dvojice nie je podtaktovaný, takže sa môžeme tešiť na vskutku enormnú porciu výkonu, ktorú potvrdilo skóre v AnTuTu benchmarku, kde dosiahol ZUK Edge fantastické skóre 162 tisíc bodov. Zásluhu na tomto vysokom čísle má aj 4 GB pamäť RAM typu LPDDR4 a taktiež aj 64 GB interné úložisko.

zuk-edge-oficialne-10
zdroj fotografie: LenovoMobile

To dosahuje vysokých prenosových rýchlostí vďaka technológií UFS 2.0. K dispozícií však bude aj vybavenejšia verzia, ktorá dostane o ďalšie 2 GB pamäte RAM navyše. Veľmi optimisticky vyzerá aj podpora dvoch SIM kariet, ktoré budú bez problémov spolupracovať aj s našimi LTE sieťami. Vstavaný akumulátor nesie 3100 mAh, pričom jeho už spomínané rýchle nabíjanie je riešené skrz adaptér s výstupom 13.25W (5.3V/2.5A). ZUK Edge sa bude predávať v dvoch farebných verziách, a to v čiernej a bielej so zlatými prvkami. Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec. Oficiálna cena 4 GB RAM verzie je na úrovni 318 €, pričom verzia so 6 GB RAM pamäte zákazníkov v Číne vyjde v prepočte na 346 €. Dostupnosť zatiaľ známa nie je, no s istotou sa táto zaujímavá novinka dostane aj do ponuky našich partnerských e-shopov. Opäť však budeme svedkami vyššej ceny pre nás, Európanov.

zuk-edge-oficialne-4
zdroj fotografie: LenovoMobile

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP