banner-zuk-z2-pro-2Len zopár hodín dozadu sme vám priniesli prvú oficiálnu fotografiu, ktorej stredobodom bol očakávaný smartfón ZUK Edge. Napriek tomu, že tento nielen po dizajnovej stránke podarený prístroj už viackrát ponúkol pohľad na svoje ladné krivky, sme sa dnes dočkali ďalšej série fotografií, na ktorých je tentoraz zvečnený jeho biely variant.

Hneď na úvod je na mieste ozrejmiť úlohu tohto pripravovaného zariadenia. Jeho hlavným poslaním je vytvorenie konkurencie pre takmer bezrámikový Xiaomi Mi MIX, ktorý si vďaka inovatívnym technológiám, hodnotným materiálom, výkonným špecifikáciám či nádhernému dizajnu vyslúžil uznanie naprieč celým technologickým svetom. Vzhľadom na túto skutočnosť musí spoločnosť ZUK skutočne zabojovať, aby sa jej podarilo vytvoriť dôstojného konkurenta. Predchádzajúce správy naznačili, že minimálne po dizajnovej a výkonnostnej stránke bude ZUK Edge rozhodne stíhať s o niečo starším súperom, dokonca ponúkne aj čo-to navyše.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lenovo-zuk-edge2

Je pravdou, že displej zaberá o niečo menšiu plochu prednej strany ako tomu je pri bezrámikovom phablete od konkurenčnej spoločnosti. Vďaka tomu sa však na prednej strane rozprestiera skener odtlačkov prstov, ktorý je situovaný v domovskom hardvérovom tlačidle. Nad týmto tlačidlom je umiestnený už spomína displej s 5,5-palcovou uhlopriečkou a FullHD rozlíšením. Okrem toho sa na skutočne malé rámiky dostal aj klasický hovorový reproduktor či 8 MPx selfie fotoaparát, ktorý sa nám na týchto fotografiách neukázal.

lenovo-zuk-edge

Vo svojej plnej kráse sa nám však ukázal hliníkový rám, ktorý na zadnej strane prechádza do skla. Vzadu sa tak naskytá pohľad na 13 MPx hlavný fotoaparát, ktorému robí spoločnosť len jedna prisvetlovacia LED-ka a čierny pruh naznačuje laserové zaostrovanie. Nezabudlo sa ani na 3.5 mm audio jack či USB Type-C konektor. Po stránke špecifikácií sa záujemcovia môžu tešiť na procesor Snapdragon 821, 6 GB RAM či 64 GB interné úložisko, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou dostupné vo viacerých verziách. ZUK Edge by mal poháňať Android 7.0 Nougat s nadstavbou ZUI. Čerešničkou na torte má byť prémiové predajné balenie, ktoré bude obsahovať kožené ochranné púzdro, ale aj samotná cena prístroja. Oficiálne predstavenie je naplánované na budúci týždeň.

TIP: ZUK Edge na prvých oficiálnych fotografiách! Predstavený bude už budúci týždeň

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP