banner-zuk-z2-pro-2
Už dlhší čas internetom kolujú špekulácie o príprave novej vlajkovej lodi mladého čínskeho startupu ZUK. Hlavný predstaviteľ materskej spoločnosti Lenovo teraz zverejnil oficiálne fotografie pripravovanej novinky, čím taktiež potvrdil reálnu existenciu tohto modelu.  

Zdrojom všetkých hlavných informácií o nadchádzajúcich smartfónoch čínskych spoločností je nepochybne obrovská sociálna sieť Weibo. Z rovnakého zdroja pochádzajú aj najnovšie fotografie už známeho ZUK Edge, ktoré zverejnil ten najpovolanejší – Vice-President materského Lenova, ktoré stojí za zrodom značky ZUK. O pravosť fotografií sa tak báť nemusíme.

zuk-edge-oficial-foto-2

Zverejnené fotografie sú v úžasnej kvalite a my si tak po prvýkrát pred predstavením môžeme vychutnať detailný pohľad na očakávaný ZUK Edge. Fotografie opäť naznačujú veľmi úzke rámiky vôkol displeja. ZUK Edge by chcel svojím pomerom uhlopriečky displeja a veľkosti prednej strany konkurovať Xiaomi Mi MIX. Presné číslo vyjadrujúce tento pomer zatiaľ nepoznáme, no podľa skorších únikov má ísť o displej s uhlopriečkou 5,5″ a FullHD rozlíšením. Pod ním nájdeme hardvérové domovské tlačidlo, ktoré bude zrejme fungovať na rovnakom princípe ako tlačidlo v ZUK Z2 Pro. Chýbať by teda nemal špičkový snímač odtlačkov prstov a podpora množstva gest.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na fotografiách si taktiež môžeme všimnúť balenie zariadenia prevedené v luxusnom čiernom vyhotovení so zlatým nápisom navrchu. Súčasťou balenia bude aj ochranný kryt, ktorý sa dosť podobá na kryt pre Mi MIX. V súvislosti so Xiaomi Mi MIX a ZUK Edge sa spájajú aj nedávno uniknuté fotografie, na ktorých sa po boku súčasného Mi MIX údajne mala nachádzať jeho zmenšená verzia s 5,5″ displejom. Ako už aj samotné Xiaomi potvrdilo, o menšiu verziu Mi MIX nešlo a v skutočnosti bol na fotografiách práve ZUK Edge.

Uniknuté fotografie zobrazujúce Xiaomi Mi MIX a ZUK Edge

Budúca vlajková loď spoločnosti ZUK prinesie vysoký výkon, ktorý zabezpečí najnovší Qualcomm Snapdragon 821 procesor s taktom 2,35 GHz a grafickým akcelerátorom Adreno 530. K dispozícii bude aj 6 GB RAM, 64 GB vnútorná pamäť, 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Novinka bude bežať na najnovšej verzii zeleného robota, Android 7.0 Nougat. Oficiálne predstavenie by malo podľa Vice-Presidenta Lenovo prebehnúť už budúci týždeň. Od ZUK Edge sa taktiež očakáva bezkonkurenčná cenovka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP