banner-zuk-z2-pro-2
Už dlhší čas internetom kolujú špekulácie o príprave novej vlajkovej lodi mladého čínskeho startupu ZUK. Hlavný predstaviteľ materskej spoločnosti Lenovo teraz zverejnil oficiálne fotografie pripravovanej novinky, čím taktiež potvrdil reálnu existenciu tohto modelu.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zdrojom všetkých hlavných informácií o nadchádzajúcich smartfónoch čínskych spoločností je nepochybne obrovská sociálna sieť Weibo. Z rovnakého zdroja pochádzajú aj najnovšie fotografie už známeho ZUK Edge, ktoré zverejnil ten najpovolanejší – Vice-President materského Lenova, ktoré stojí za zrodom značky ZUK. O pravosť fotografií sa tak báť nemusíme.

zuk-edge-oficial-foto-2

Zverejnené fotografie sú v úžasnej kvalite a my si tak po prvýkrát pred predstavením môžeme vychutnať detailný pohľad na očakávaný ZUK Edge. Fotografie opäť naznačujú veľmi úzke rámiky vôkol displeja. ZUK Edge by chcel svojím pomerom uhlopriečky displeja a veľkosti prednej strany konkurovať Xiaomi Mi MIX. Presné číslo vyjadrujúce tento pomer zatiaľ nepoznáme, no podľa skorších únikov má ísť o displej s uhlopriečkou 5,5″ a FullHD rozlíšením. Pod ním nájdeme hardvérové domovské tlačidlo, ktoré bude zrejme fungovať na rovnakom princípe ako tlačidlo v ZUK Z2 Pro. Chýbať by teda nemal špičkový snímač odtlačkov prstov a podpora množstva gest.

ZUK Z2 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na fotografiách si taktiež môžeme všimnúť balenie zariadenia prevedené v luxusnom čiernom vyhotovení so zlatým nápisom navrchu. Súčasťou balenia bude aj ochranný kryt, ktorý sa dosť podobá na kryt pre Mi MIX. V súvislosti so Xiaomi Mi MIX a ZUK Edge sa spájajú aj nedávno uniknuté fotografie, na ktorých sa po boku súčasného Mi MIX údajne mala nachádzať jeho zmenšená verzia s 5,5″ displejom. Ako už aj samotné Xiaomi potvrdilo, o menšiu verziu Mi MIX nešlo a v skutočnosti bol na fotografiách práve ZUK Edge.

Uniknuté fotografie zobrazujúce Xiaomi Mi MIX a ZUK Edge

Budúca vlajková loď spoločnosti ZUK prinesie vysoký výkon, ktorý zabezpečí najnovší Qualcomm Snapdragon 821 procesor s taktom 2,35 GHz a grafickým akcelerátorom Adreno 530. K dispozícii bude aj 6 GB RAM, 64 GB vnútorná pamäť, 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Novinka bude bežať na najnovšej verzii zeleného robota, Android 7.0 Nougat. Oficiálne predstavenie by malo podľa Vice-Presidenta Lenovo prebehnúť už budúci týždeň. Od ZUK Edge sa taktiež očakáva bezkonkurenčná cenovka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]