Spoločnosť ZTE nie je na našom území veľmi známa, no v iných krajinách ide o pomerne úspešného výrobcu, ktorý ponúka veľmi zaujímavé zariadenia za rozumnú cenu. Pred pár dňami bola predstavená nová vlajková loď pre tento rok a ide o unikát na poli smartfónov.

Novinka v podobe ZTE Nubia X prináša niečo, čo sme tu doteraz ešte nemali. Smartfón neponúka jeden, ale rovno dva displeje, jeden LCD na prednej a druhý OLED na zadnej strane. Kvôli tomu sa na oboch hranách zariadenia nachádzajú čítačky odtlačky prstov, aby bolo odomykanie smartfónu pohodlné či už používať klasický predný, alebo zadný displej.

Výkonný hardvér a zaujímavá cenovka

Podobný koncept nie je novinkou, nakoľko pár rokov dozadu bol predstavený YotaPhone, ktorý mal na zadnej strane sekundárny Ink displej. ZTE však ponúka plnohodnotný OLED panel s veľkosťou 5,1″ a rozlíšením HD+. Primárny displej má pritom uhlopriečku 6,26″ a rozlíšenie FullHD+. Ten zaberá až 93,6 % prednej strany a zaujímavé je, že sa tu nenachádza predná kamera. Nie je umiestnená ani vo vnútri zariadenia a práve k tomu je tu duálny displej, kedy stačí smartfón otočiť na druhú stranu a zadný fotoaparát môže byť využitý aj na vytváranie selfíčok.

Nubia X

Nubia X with a hidden OLED secondary display at the back :D It has dual fingerprint sensor at 2 side.via: https://www.weibo.com/1967629297/H0vLUBjYQ

Gepostet von Android Community am Mittwoch, 31. Oktober 2018

Zadný fotoaparát je duálny, hlavný snímač má rozlíšenie 16 MPx a svetelnosť f/1.8 a sekundárny ponúka až 24 MPx a svetelnosť f/1.7. Z pohľadu výkonu tu nechýba najnovší procesor Snapdragon 845, ktorému sekunduje 6, prípadne 8 GB RAM a až 256 GB úložisko, ktoré nie je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Batéria má kapacitu 3800 mAh a samozrejmosťou je prítomnosť rýchleho nabíjania.

Prečítaj si tiež
Nubia ukázala futuristický smartfón, ktorý môžeš nosiť na zápästí

Škoda použitia staršej verzie Androidu 8.1 Oreo, ktorú dopĺňa vlastná nadstavba Nubia UI 6.0.2. Prítomnosť 3,5 mm jacku by si tu taktiež hľadal márne. Predaj novinky sa oficiálne začne už zajtra, pričom k dispozícii budú tri farebné verzie (šedá, zlatá a svetlomodrá) a cena za základnú verziu je stanovená na približne 415 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom