Na tohtoročnej berlínskej výstave IFA 2018 uzrelo svetlo sveta hneď niekoľko zaujímavých konceptov. Medzi ne rozhodne patrí aj nositeľný smartfón Nubia Alpha.

Telefóny budúcnosti nadobúdajú rôzne podoby. Tou najčastejšie sa vyskytujúcou je však zariadenie, ktoré sa dá nejakým spôsobom skladať, alebo aspoň ohýbať. Doposiaľ sme však nevideli žiaden reálny koncept takéhoto zariadenia. Spoločnosť Nubia na konferencii IFA ukázala smartfón, ktorý môžeš nosiť okolo svojho zápästia ako náramok.

Zobraziť celú galériu (6)
Screenshot / Youtube -PocketNow

Zariadenie pomenovali Nubia Alpha a návštevnici mohli tento smartfón/náramok vidieť len pod sklenenou kockou. To, že si tento prototyp nemohol nikto reálne ohmatať je obrovská škoda, pretože o tomto smartfóne tým pádom skoro nič nevieme. Čo sa však z poza skla dalo spozorovať, bol OLED displej, ktorý sa dá omotať okolo zápästia a taktiež kamera, ktorá má byť určená na videohovory.

Zobraziť celú galériu (6)
Screenshot / Youtube -PocketNow

Aj keď sa jednalo len o prototyp, Nubia Alpha má byť uvedená do predaja už koncom tohto roka a od prototypu na výstave sa vo veľa veciach líšiť nemá. Nubia tvrdí, že práve takéto zariadenia by v budúcnosti mohli úplne nahradiť klasické vreckové smartfóny. Avšak, aj keď je takéto zariadenie rozhodne zaujímavé, chýbajú mu vlastnosti, na ktoré sme si u klasických smartfónov už tak zvykli. Napríklad plnohodnotný displej na sledovanie videí, zadná kamera na vytváranie fotografií z ciest, zážitkov a podobne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom