Prevádzkovateľ jednej z najväčších sietí nabíjacích staníc na Slovensku, spoločnosť ZSE, priniesla nový cenník služieb platný od 1. augusta 2020. Noviniek je hneď niekoľko.

Najväčšími zmenami prešiel balík ZSE Drive Partner, konkrétne jeho možnosti na AC nabíjacích staniciach. Balík Partner je aj naďalej spoplatnený mesačnou sumou 9 €, no doteraz si mal možnosť na AC staniciach nabíjať svoj elektromobil zadarmo. Musel si si iba strážiť maximálny čas nabíjania, ktorý je ešte stále stanovený na 180 minút, teda 3 hodiny.

Zobraziť celú galériu (1)
Martin Katler / FonTech

Po prešvihnutí tohto času si ZSE za každú začatú hodinu účtuje poplatok 3 €, rovnako ako pri iných balíkoch. Po novom však bude od 1. augusta nabíjanie na AC staniciach spoplatnené sumou 0,09 € za 1 kWh energie, maximálny nabíjací čas sa však v takzvaných „rezidenčných“ zónach predĺži až na 720 minút, teda 12 hodín. Svoj elektromobil tak pokojne budeš môcť mať na takejto nabíjačke aj počas noci bez toho, aby si platil nezmyselne veľa peňazí za „parkovné“.

Na takomto mieste môžeš zostať aj v prípade, že sa ti elektromobil nabije skôr, než uplynie spomínaných 12 hodín. V ostatných, teda „nerezidenčných“ lokalitách, zostáva čas nezmenený na 3 hodiny, poplatok za 1 kWh energie na AC stanici však už bude všade 9 centov.

Skvelou správou pre cestovateľov či dovolenkárov v zahraničí je aj možnosť dať si poslať RFID nabíjaciu kartu priamo do zahraničia. Iba pomocou RFID karty môžeš využívať nabíjacie stanice roamingových partnerov, čiže v zahraničí sa tak jedná o nevyhnutnú vec. Poplatok za odoslanie karty mimo Slovenska je nastavený na 9 €. Pomocou tejto RFID karty môžeš využívať aj nabíjacie stanice v sieti národného roamingu, kam patrí napríklad aj nová 350 kW stanica IONITY v Senci.

Nabíjanie cez ZSE Drive je v takomto prípade omnoho výhodnejšie, než nabíjanie bez registrácie. S kartou ZSE Drive platíš na stanici IONITY 0,39 € pri nabíjaní DC prúdom a 0,49 € pri nabíjaní s výkonom nad 150 kW. Bez registrácie by si priamo na stanici IONITY zaplatil za nabitie až 0,79 € za 1 kWh energie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP