Zrýchľuje sa DSL internet a optika u najväčšieho operátora. Za nezmenenú cenu sa ruší aj FUP
Od 16. októbra 2019 Orange zvyšuje rýchlosti pevného DSL internetu a optického internetu Partner a ruší pri nich dátové obmedzenia. O ďalších 100 Mbit/s vzrastie aj maximálna rýchlosť pri najvyššom variante optického internetu Home Fiber. To všetko bez akejkoľvek zmeny v cenách.
Aktualizácia 16.10
Pôvodný text z tlačovej správy spoločnosti Orange obsahoval faktickú chybu, ktorý operátor upresnil pre všetky médiá. Nižšie uvedené zmeny sa v súčasnosti týkajú len nových zákazníkov. Pre existujúcich zákazníkov ostáva zatiaľ rýchlosť internetu rovnako aj FUP bez zmien. K spomínaným zmenám aj v prípade existujúcich zákazníkov dôjde v blízkej dobe, o čom budú zákazníci včas informovaní.
Pôvodný článok
Zákazníci programov Home DSL a Home Fiber Partner od Orangeu budú surfovať vyššími rýchlosťami a po novom aj bez dátových obmedzení. Zrušenie tzv. FUP a zvýšenie rýchlosti bude automaticky aplikované existujúcim zákazníkom uvedených paušálov a platí pre všetky varianty služby – teda Basic, Optimal aj Premium. Pre nových zákazníkov budú od polovice októbra k dispozícii už len nové parametre týchto služieb.
Pri DSL internete zvyšuje Orange rýchlosti nasledovne: Home Basic (aDSL) ponúkne namiesto 8/1 rýchlosť až do 10/1 Mbit/s, pri Home Basic (vDSL) narastie z 8/1 na 20/2 Mbit/s, v Home Optimal (vDSL) z 30/3 na 50/5 Mbit/s a najvyšší program Home Premium (vDSL) bude k dispozícii s rýchlosťou do 100/10 Mbit/s namiesto doterajších 80/8 Mbit/s.
[supsystic-tables id=113]
S optickým internetom ešte rýchlejšie
Od 16. októbra 2019 tiež vzrastie maximálna teoretická prenosová rýchlosť, ktorú ponúka najvyšší program pevného optického internetu. Program Home Premium Fiber teda ponúkne rýchlosť až do 600/60 Mbit/s.
[supsystic-tables id=114]
Narastú aj prenosové rýchlosti pri programoch „partnerského“ internetu cez optiku Home Fiber Partner. Maximálna prenosová rýchlosť pri Home Basic Fiber Partner vzrastie z 15/1 na 30/3 Mbit/s, pri Home Optimal Fiber Partner zo 60/6 na 100/10 Mbit/s a Home Premium Fiber Partner ponúkne namiesto pôvodných 300/30 Mbit/s až na 600/60 Mbit/s.
Ponuka programov pevného optického internetu Partner od 16. 10. 2019
[supsystic-tables id=115]
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Veľký operátor priniesol úplne nový paušál. Má funkcie, aké inde neuvidíš, ale nebude pre každého
Prvý operátor na Slovensku má vlastnú AI. Predstavil aj mobil a tablet za extrémne nízku cenu (PREHĽAD)
Ponúka dáta len za 2 eurá. Nový operátor prekvapil Slovákov atraktívnou novinkou
Dostaneš 20 GB dát len za 9 eur. Známy operátor spustil atraktívnu akciu, takto ju využiješ
AKTUÁLNE: Slováci môžu získať 20 GB dát úplne zadarmo. Stačí úrobiť túto vec
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
K Zemi mieri záhadný objekt poháňaný jadrovým pohonom, tvrdí astronóm z Harvardu. Pripúšťa mimozemský pôvod
Agresívnu rakovinu brzdí obyčajná tabletka na vysoký tlak. Milióny ľudí ju majú v lekárničke
50-ročný muž zomrel po útoku jeleňa. Chcel ho vyslobodiť z plota
Meteorológovia v pohotovosti: Mohutný hurikán Erin mieri do Európy. Jeho silu pocítime aj na Slovensku
Brutálny útok v bratislavskej ubytovni: Žena dobodala partnera nožom
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
- Už ich nič nezastaví. Automobiloví giganti spojili sily, nečakaná aliancia zmení elektromobily
- Vedci rozlúštili pôvod záhadného signálu a ostali bez slov. Nič podobné ešte nevideli
- Slováci prepadávajú zákernej závislosti a nikto s tým nič nerobí. Odborníci varujú pred celoživotnými následkami
- Európa čelí novej hrozbe. Večný spojenec Ruska uvažuje nad tým, čo bolo doteraz nemysliteľné
-
- Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
- Už ich nič nezastaví. Automobiloví giganti spojili sily, nečakaná aliancia zmení elektromobily
- Európska mocnosť chce najsilnejšiu armádu kontinentu. Do výzbroje naleje 355 miliárd eur
- Pán prsteňov aj najväčší film Christophera Nolana. TOP 9 prichádzajúcich fantasy, ktoré stoja za pozornosť
- Ľudstvo má obrovský probém. Po celom svete mizne sladká voda, vedci už poznajú dôvod
-
- Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/h a dostal pokutu 96 000 eur. Narazil na prísne pravidlo
- Ľudstvo má obrovský probém. Po celom svete mizne sladká voda, vedci už poznajú dôvod
- Európska mocnosť chce najsilnejšiu armádu kontinentu. Do výzbroje naleje 355 miliárd eur
- Má dojazd 2 245 km a neskutočnú spotrebu. Automobilka pôsobiaca aj na Slovensku predstavila zázračný hybrid
- Spaľováky pošle do hrobu. Škoda urobí z milovaného auta Slovákov elektromobil, takto bude vyzerať
Nemalá strata: Ukrajinské vojenské letectvo prišlo o ďalší z cenných lietajúcich strojov
Európska mocnosť sa obáva AI. Tretina verí, že im zoberie prácu v blízkej budúcnosti
Maličký ostrovný štát má problém, ktorý sa nedá zastaviť. Sopku zachvátili 30-metrové gejzíry lávy
Japonci prišli s prelomovým objavom: Budúcnosť ľudí s Downovým syndrómom sa dá zvrátiť
Ministerstvo investícií spúšťa novú výzvu pre digitalizáciu. Uchádzači si môžu siahnuť až na 2,2 milióna eur
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP