Najznámejší internetový vyhľadávač Google už pred pár týždňami zostavil zoznam výrazov, ktoré používatelia v jednotlivých krajinách sveta počas roka hľadali najčastejšie. A ako je ale zvykom, aj v rebríčku pre rok 2022 sa dajú nájsť poriadne bizarnosti.

Agentúra Visibility sa pozrela na frázy, ktoré sa do TOP10 zďaleka nedostali, no fakt, že ich každý mesiac vyhľadávajú desiatky či stovky ľudí okolo nás, by ťa možno mal trochu znepokojiť. Presné číslo popularity nájdeš priamo v infografike, pričom ide o priemerný počet hľadaní za posledných 30 dní.

Sledujeme exkrementy aj ženské telo

Ako vyplýva z tabuľky, o exkrementy medveďa hnedého sa zaujímalo minimálne 700 ľudí (mesačne!), čo je podobne veľa, ako o tehotenské brušká. Vzhľadom na rozľahlosť slovenských lesov a premnoženie medveďov, ktoré sa pomerne často presúvajú aj k odpadkovým košom v obciach a mestách, chápeme, že sa pri výletoch do prírody chceme cítiť čo najbezpečnejšie.

V prípade tehotenských zmien na ženskom tele však vôbec nie je jasné, či názorné ukážky Slováci (a Slovensky) chceli porovnávať na sebe, alebo na niekom zo svojeho okolia. V prvom prípade je však zrejme praktickejší tehotenský test, v tom druhom sa buď priamo spýtať, alebo nestrkať nos do vecí, ktoré sa nás netýkajú.

Visibility

Približne 500 Slovákov by potrebovalo niečo ako Shazam na filmy, keďže potrebovali nájsť názvy, ktoré si nepamätajú. Pri filmoch je to však výrazne ťažšie, ako pri hudbe. O niečo podobné sa však snaží web whatismymovie.comprípadne ti určite pomôžu na fórach ako Reddit alebo Quora.

350 ľudí hľadajúcich okuliare pre sliepky si asi nikto neznalý problematiky vysvetliť nevie. Google však dáva odpoveď, že podobné klapky by mali operencom dovoliť pozerať len pod seba a na jednotlivé zrná potravy, čo by malo zamedziť napádaniu sa sliepok navzájom. Kanibalizmus medzi hydinou znie ako vážna vec.

Nasledujú (ne)tradičné vzťahové drámy, kedy Slovákov okrem naháňania partnerov zaujímalo aj to, ako sa ho zbaviť. Alebo ako bojovať so samotou? Výraz „ako byť single“ asi môžu hľadať obe skupiny.

Peniaze bez práce… a bez obličky

Hovorí sa, že na internete sa dnes dajú zarobiť veľké peniaze. Slováci by ich chceli bez práce (150 vyhľadávaní mesačne) aj vďaka predaju obličky. Ide o známy vtip napríklad v súvislosti s cenami iPhonov, no 90 vyhľadávaní každý mesiac zrejme naznačuje, že to pár ľudí myslí celkom vážne.

80 ľudí má každý mesiac problémy s účtovníctvom, konkrétne nedoplatkami na daniach. Ďalších 40 trápi čosi oveľa vážnejšie. Aspoň v rámci teórie ich totiž zaujíma, ako zaspať po užití pervitínu. Nie, nespavosť nebude ten problém.

Asi 30 vyhľadávaní mesačne sa týka menšiny, ktorá má namiesto dvoch očí o jedno viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP