Vývojari Daedalic Entertainment zverejnili krátku ukážku, naznačujúcu herné možnosti svojho pripravovaného titulu zo sveta Pána prsteňov. Vzhľadom na zvoleného hlavného protagonistu, Gluma, hrateľnosť má byť postavená na tichom a opatrnom postupe, informuje portál GAMINGbible.

V ani nie minútovej ukážke sú predstavené základné pohybové možnosti technicky vynikajúco vyobrazenej bytosti, ktorej príbehové pozadie bude hlavným ťahákom očakávaného titulu The Lord Of The Rings: Gollum. Glum ukazuje, ako vie šprintovať, rúčkovať po drevených trámoch a rýchlo sa ukryť pred zrakmi protivníkov v úzkych jaskyniach.

Daedalic Entertainment, štúdio stojace za vývojom indie titulu The Long Journey Home, pracuje na novinke zo sveta Stredozeme už 10 mesiacov, pričom vydanie je naplánované na budúci rok. Ako naznačujeme vyššie, príbeh sa tentokrát bude sústrediť na Gluma, ktorý sa snaží uniknúť z pevnosti Barad Dur, kde je väznený samotným Sauronom.

Glum disponuje nadľudskou silou a jeho výnimočné lezecké schopnosti sú výsledkom viac ako 500-ročného tréningu. Vývojári pre Eurogamer poskytli detaily ohľadom akrobatických schopností hlavného hrdinu, ktorého primárnym obranným mechanizmom bude útek.

Glum nie je žiadny bojovník, nepriateľov však dokáže likvidovať v tichosti zo zálohy, keďže by v priamom súboji vzhľadom na chabú telesnú schránku neuspel.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Absolútne jedinečná hra. Chytľavá RPG malého štúdia vytasila next-gen verziu a opäť je skvelá

Zaujímavo pôsobí aj mechanika umožňujúca hráčovi voľbu medzi Smeagolom a Glumom. Aký to bude mať dopad na dianie v príbehu a či svojimi rozhodnutiami dokážeme zmeniť osud Stredozeme priblížené nebolo. Titul bude k dispozícii pre majiteľov všetkých konzol minulej aj súčasnej generácie, ale aj na počítačoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom