Ku Kapitánovi Amerike z Marvel Cinematic Universe neodmysliteľne patrí jeho filmová podoba Chrisa Evansa, ktorý už takmer desať rokov stvárňoval v marvelovkách rovnakú postavu. S novou etapou MCU prichádza aj nová podoba superhrdinu a vyzerá to tak, že Kapitán sa zmení od základov. Na túto skutočnosť upozornil web Just Jared.

Kapitána Ameriku stvárni herec Anthony Mackie, ktorého meno momentálne môžeš počuť najmä v spojitosti s druhou sériou netflixovského hitu Altered Carbon. Anthony možnosť superhrdinu s čiernou farbou pleti potvrdil so slovami, že chce, aby Kapitán Amerika reprezentoval všetkých, nielen špecifickú skupinu ľudí.

Anthony si v marvelovkách doteraz zahral ako Sam Wilson, známy aj ako superhrdina Falcon. Práve postava Sama preberie na seba povinnosti Kapitána Ameriku v ďalšom MCU seriáli. Ten by sa mal volať Falcon and the Winter Soldier a mal by vychádzať niekedy v priebehu augusta na Disney+.

Herec verí, že jeho tvár bude vynikajúcim obrazom Ameriky. Pripravovaný seriál bude zameraný práve na postavu Sama Wilsona, kde sa vďaka priestoru daného seriálu fanúšikovia dozvedia podstatne viac o postave ako z filmov. V seriáli Falcon and the Winter Soldier si po boku Anthonyho zahrá aj Sebastian Stan ako Bucky Barns.

Nenechaj si ujsť
Toto je 7 hier, ktoré kedysi posúvali limity počítačov a konzol

Sam Wilson prišiel k svojej úlohe nového Kapitána Ameriku na konci Avengers: Endgame, kde mu vtedajší superhrdina podal svoj ikonický štít. To, že Endgame bol posledným filmom pre Chris Evansa, nie je tajomstvom už niekoľko piatkov. Chris si tohto hrdinu zahral dokopy v 11 filmoch, z čoho 4 boli zamerané práve len na Kapitána Ameriku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom