banner-mi-mixTakmer ihneď po predstavení inovatívneho Xiaomi Mi MIX sa začali objavovať informácie o jeho nastávajúcich konkurentoch, ktorí sa taktiež budú môcť pochváliť viacmenej bezrámikovou konštrukciou. Hoci je Mi MIX poriadne originálny a nadčasový, nie každému môže vyhovovať jeho rozmerný displej. Našťastie to vyzerá tak, že gigant plánuje predstaviť kompaktnejšiu verziu tohto jedinečného prístroja.

Únik z Weibo odhaľuje ďalšiu fotografiu smartfónu, ktorá obsahuje aj zopár základných špecifikácií. Tento zmenšený model nesie podľa nastavení označenie MIX Nano, pričom by mal potešiť 5,5-palcovou uhlopriečkou displeja. Ten sa výrobcovi opäť podarilo vtesnať do tela s oveľa menšími rozmermi, takže nebude väčší ako bežný 5-palcový smartfón. Okrem toho bude pripravovaná novinka obsahovať rovnaký procesor ako klasický model. Konkrétne sa jedná o 4-jadrový procesor Snapdragon 821. Jeho takt bude dosahovať najvyššiu hodnotu 2,35 GHz a pri graficky náročnejších operáciách sa bude spoliehať na akcelerátor Adreno 530.

xiaomi-mi-mix-nano

Interné úložisko bude schopné poňať 64 GB dát a 4 GB RAM pamäte zabezpečia bezstarostný multitasking. Po systémovej stránke bude k dispozícii Android 6.0 Marshmallow s obľúbenou grafickou nadstavbou MIUI 8. Pravdepodobne sa však tento systém na smartfóne dlho neohreje, nakoľko čínska spoločnosť usilovne pracuje na implementovaní Androidu 7.0 Nougat. Dizajnová stránka bude podľa všetkého veľmi podobná s klasickou verziou. Ďalšie informácie zatiaľ známe nie sú, no v prípade, že nejaké vyplávajú na povrch, budeme vás o nich ihneď informovať.

TIP: Xiaomi Mi MIX možno príde aj v 5,5-palcovej verzii. Objavili sa prvé fotografie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP