V poslednej dobe sa Sony snaží získať väčšiu priazeň u svojich zákazníkov. Len nedávno spoločnosť sprístupnila možnosť cross-play hrania medzi platformami a tentokrát po dlhých rokoch konečne sprístupňuje možnosť zmeny PSN, teda používateľského mena priradeného k účtu.

Je to už niekoľko rokov, odkedy používatelia a hráči konzol od Sony žiadajú, aby pribudla možnosť zmeniť si používateľské meno. Niektoré účty majú aj viac ako desať rokov a už len pri predstave, aké používateľské mená si si dával pred 10 rokmi, tak musíš uznať, že je táto požiadavka oprávnená. Sony tak túto funkciu konečne hráčom umožní, pričom prvotne bude dostupná v beta testovaní. Určená bude pre tých, ktorí sa ešte v minulosti registrovali ako testeri pre rôzne systémové aktualizácie.

Nebude to zadarmo

V rámci testovania budú mať hráči možnosť zmeniť svoje meno hneď niekoľkokrát. Ak sa táto funkcia osvedčí a nebudú žiadne problémy, tak sa čoskoro objaví aj medzi ostatnými používateľmi. Nebude to však úplne zadarmo. Prvá zmena bude síce bezplatná, no každá ďalšia bude spoplatnená čiastkou 10 €, pričom členovia PS Plus zaplatia polovicu. Po zmene ID bude možnosť nechať si v profile zobrazené aj to staré, aby vás spoluhráči a priatelia vedeli ľahšie spoznať.

Zmenu ID by mali podporovať všetky PS 4 hry, ktoré boli vydané po 1. apríli 2018. Fungovať by to malo aj s väčšinou starších hier, no nie je to garantované a určité problémy sa môžu vyskytnúť. V prípade, žeby si na takýto problém narazil, bude možné zmenu vrátiť späť a používať tak staré ID.

Prečítaj si tiež
Sony po rokoch konečne sprístupnilo možnosť cross-platform hrania

Koniec beta testovania je naplánované na koniec novembra, pričom od začiatku roku 2019 by mali mať všetci majitelia konzol k dispozícii možnosť zmeniť si svoje meno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom