Ak hráš Fortnite tak zbystri pozornosť. Spoločnosť Sony totiž vo svojom blogu oznámila novinku, že umožní svojim hráčom cross-platform hranie. Zatiaľ však len v beta štádiu.

Fortnite je jedna z mála hier, ktorá je dostupná na prakticky všetkých platformách. Hru si zahráš na konzole, počítači aj smartfóne. Doteraz však chýbala možnosť hrať spoločne s priateľmi v prípade, ak má každý iné zariadenie (Xbox, PS4, PC…). Tlak majiteľov herných konzol od Sony však spoločnosť donútil pristúpiť k povoleniu cross-platform hraniu hier. Hráči na rôznych platformách tak budú môcť hrať spolu a k dispozícii je hneď aj jeden z najpopulárnejších titulov.

Pribúdať budú ďalšie

Prvou hrou, ktorá je už dostupná k spoločnému hraniu je Fortnite. Je to vôbec po prvýkrát, kedy sa Sony k niečomu podobnému uchýlilo. Ak testovanie prebehne bez väčších problémov, tak časom prídu na rad aj ďalšie tituly, ktoré budú hráči môcť hrať naprieč platformami. Konečne sa tak splnilo niečo, po čom roky túžilo viacero hráčov.

Prečítaj si tiež
Sony má dobré správy pre hráčov. Všetky hry z Playstation Now ponúka na stiahnutie a hranie offline

Zatiaľ nie je známe, kedy pribudnú ďalšie hry a ani to, o aké presne pôjde. Očakávať sa však dajú hry ako Rocket League, Overwatch či Minecraft, ktoré majú zastúpenie ako na Xbox, tak aj na PS4 či klasických počítačoch. Je to tak výrazný posun v hernom svete, ktorí ešte viac posilní online hranie a prinesie úplne nový zážitok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom