banner-mi5s-plusNie je tajomstvom, že sa spoločnosť Samsung dostala do problémov. Z veľkej časti za to môžu aj udalosti posledných mesiacov, ktoré jej veľmi uškodili. Teraz však poznáme aj presné výsledky tohto obdobia, na ktoré bude gigant ešte dlho spomínať.

Samsung vôbec nepotešili medziročné výsledky predaja a podielu na trhu za tretí kvartál, pretože došlo k najväčšiemu poklesu v celej histórií spoločnosti. Minulý rok zaznamenal kórejský gigant 23,6 % podiel. No tento rok sa karta obrátila a jeho trhový podiel bol len 19,2 %. Nie je to len podiel na trhu, ktorý poklesol. Predaje taktiež vykazujú menšie čísla, podľa výsledkov až o 14,2 %. Všetky tieto údaje nasvedčujú tomu, že sa spoločnosť dostáva do miernej krízy, za čo môže „vďačiť“ aj fiasku s nevydareným smartfónom Galaxy Note 7. Do tejto situácie ho však dostalo viacero faktorov, a to nielen Note 7-čka. Spotrebitelia sa čím ďalej, tým viac pozerajú na ceny nových telefónov a práve kvôli tomu sa častejšie obracajú na „čínskych“ výrobcov, ktorí sú schopní dať zákazníkovi oveľa lepšie ponuky.

3Q/2016 výsledky

V tabuľke môžete vidieť, že práve predaje čínskych výrobcov, akými sú napríklad Huawei, Oppo, či koncern BBK Communication Equipment, medziročne vzrástli. Tieto tri spoločnosti sa spolu zasluhujú o 21-percentný podiel predaných smartfónov v treťom kvartáli tohto roka a tiež sa stali jedinými v TOP 5-ke, ktorí posilnili svoje predaje. Kalifornský Apple na tom tiež nie je lepšie ako minulý rok. Jeho predaje zariadení poklesli zhruba o 3 milióny a trhový podiel sa znížil z 13 na 11,5 % za jeden rok. Situácia na trhu je pre Samsung naozaj zložitá. Myslíte si, že sa z toho dokáže spoločnosť do budúceho roka úplne dostať ?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom