Steve Jobs patril bezpochyby medzi najväčších vizionárov. Práve jemu môžme vďačiť za to, aké sú dnešné telefóny. Keď na trhu vládla tlačidlová Nokia, on predstavil prvý iPhone, ktorý bol plne dotykový a tým tak zmenil celkové smerovanie trhu.

Bohužiaľ nás tento človek 5. októbra 2011 navždy opustil a nemohol tak ďalšie svoje predstavy pretaviť do reality. Mnoho ľudí pritom zastáva názor, že odvtedy už spoločnosť Apple už nie je to čo bývala. Ostáva nám tak len hádať, akým smerom by sa uberala, ak by bola stále pod taktovkou Steveho Jobsa. Aj keď podľa výpovedí pracovníkov, nebola práca s ním práve najjednoduchšia, možno to bol ten pravý dôvod, prečo zariadenia Apple patrili medzi tie najlepšie na trhu.

Životopis 18 ročného Steveho Jobsa na predaj

O jeho živote bolo natočených niekoľko filmov a napísaných veľa kníh. Väčšina sa však zameriava na jeho pôsobenie vo firme Apple. Predtým, než túto spoločnosť založil, študoval na Reed College (1972), odkiaľ však po 6 mesiacoch odišiel. Dôvodom bolo nedostatok financií jeho rodičov (štúdium na univerzite v USA stojí niekoľko desiatok tisíc dolárov). Napriek tomu však ostal na univerzite ďalší rok a pol a zúčastňoval sa rôznych predmetov zameraných na kreativitu, kaligrafiu či tanec. Práve to ovplyvnilo množstvo inovácií, ktoré priniesol prvý Macintosh.

Nenechaj si ujsť!
Apple si patentoval klávesnicu, nad ktorou si pokojne vychutnáš svoje jedlo

Než sa však začal samostatne angažovať, pracoval v rokoch 1974-1976 v spoločnosti Atari. Už od začiatku tak túžil pracovať v technickom priemysle, čo dokazuje aj jeho životopis z roku 1973, keď mal Steve Jobs len 18 rokov. Ten sa objavil na jednej aukčnej stránke, kde sa momentálne predáva za 60 500 dolárov. V ňom uvádza, že dokáže pracovať s počítačom a kalkulačkou (v tej dobe veľmi žiadaná zručnosť).

Ďalej v ňom píše, že disponuje vodičským preukazom, no nevlastní žiaden telefón. Medzi špeciálne vlastnosti radí znalosti v oblasti elektrotechniky a dizajnu. Nie je však známe, či bol práve tento životopis ten, s ktorým sa objavil vo dverách Atari. Určite však ide o unikátny dokument a výsledná cena zaň bude nepochybne omnoho vyššia. V roku 1976 sa však rozhodol vydať vlastnou cestou a spoločne so Stevem Wozniakom založili Apple. A čo nasledovalo potom, tak to už hádam každý pozná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom