Doba je taká, že za počítačom dnes trávime väčšinu svojho času. Nie je pritom nič nezvyčajné, ak si k nemu vezmeme aj nejaké jedlo, čo vytvára priestor pre rôzne nehody. Ruku na srdce, asi každý aspoň raz zašpinil alebo oblial klávesnicu, či iný druh hardvéru.

Rôzne omrvinky v klávesnici, prach a ďalšie nečistoty vedia výrazne znepríjemniť prácu na nej. Ako redaktor viem o čom hovorím a dokáže mi to spôsobiť vrásky na čele. Spoločnosť Apple však prišla na riešenie, vďaka ktorému ostane klávesnica po celý čas čistá, bez akýchkoľvek nečistôt.

Dvojica riešení

Patent, ktorý spoločnosť Apple zaregistrovala ešte 8. septembra 2016 ukazuje dve možnosti, ako by sa mohlo zabrániť nečistotám v prostredí klávesnice. Prvým je uzatvorenie medzery medzi klávesami a druhým je špeciálna membrána, ktorá sa nachádza pod každou klávesou. Pri každom stlačení by sa vyfúkol vzduch, čím by sa vytlačili nežiaduce zvyšky.

Zobraziť celú galériu (1)
US Patent and Trademark Office

Nenechaj si ujsť!
Apple zruší najikonickejší prvok iPhone X možno už nasledujúci rok

Ako poznamenala samotná spoločnosť, klávesy sa pri stláčaní môžu poškodiť kvapalnými alebo pevnými časťami. Napríklad taký cukor môže korodovať a znefunkčniť tak elektrické kontakty, čím by bola klávesnica nepoužiteľná. Ako bolo spomenuté, patent je zaregistrovaný od roku 2016, no jeho použitia sme sa zatiaľ nedočkali. Je však možné, že niečo podobné sa objaví v najnovšom Mac Booku Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom