banner-pixelKeď sa krátko po predstavení model Galaxy Note 7 dostal do gigantických ťažkostí s vybuchujúcimi batériami, analytici predpovedali Samsungu obrovské finančné straty, ktoré by hravo zložili dole akúkoľvek menšiu spoločnosť. V dnešných dňoch ale vyplávala na povrch správa, ktorá tieto ťažkosti kompletne vyvracia.

Práve naopak, podľa nových informácií sa má najväčší výrobca smartfónov tešiť zo zisku, ktorý dosiahne trojročné maximum. Straty na Note 7-čke konštante kompenzujú iné odvetvia výrobcu, a to menovite produkcia pamäťových čipov a populárnych OLED displejov, ktoré sa čoraz väčšmi dostávajú aj do iných smartfónov. Celá kauza okolo phabletu vyústila do straty na úrovni 2,1 miliárd dolárov, no partnerstvo s Apple a inými výrobcami, ktorí odoberajú tieto pamäťové čipy zarobí gigantovi v čistom až 3,4 miliárd dolárov.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

note-7-definitivny-pribeh3zdroj fotografie: Dgtle 

Znamená to teda, že len jediným odvetvím dokáže Samsung pokryť nutné náklady, ktoré súviseli s problémovým smartfónom. Ak sme už pri tých číslach, profit z celkových predajov za október a december bude činiť 7,8 miliárd dolárov, čo je rovnako skvelé číslo a znamená navýšenie prvotných finančných odhadov pre rok 2016. Zisky sa však ešte môžu zvýšiť. Samsung totiž oficiálne ukončí posledný štvrťrok z finančného hľadiska až koncom januára.

TIP: Batérie pre Galaxy S8 budú údajne naďalej vyrábané spoločnosťou, ktorá ich dodávala do Note 7-čky

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom