banner-pixelKeď sa krátko po predstavení model Galaxy Note 7 dostal do gigantických ťažkostí s vybuchujúcimi batériami, analytici predpovedali Samsungu obrovské finančné straty, ktoré by hravo zložili dole akúkoľvek menšiu spoločnosť. V dnešných dňoch ale vyplávala na povrch správa, ktorá tieto ťažkosti kompletne vyvracia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Práve naopak, podľa nových informácií sa má najväčší výrobca smartfónov tešiť zo zisku, ktorý dosiahne trojročné maximum. Straty na Note 7-čke konštante kompenzujú iné odvetvia výrobcu, a to menovite produkcia pamäťových čipov a populárnych OLED displejov, ktoré sa čoraz väčšmi dostávajú aj do iných smartfónov. Celá kauza okolo phabletu vyústila do straty na úrovni 2,1 miliárd dolárov, no partnerstvo s Apple a inými výrobcami, ktorí odoberajú tieto pamäťové čipy zarobí gigantovi v čistom až 3,4 miliárd dolárov.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

note-7-definitivny-pribeh3zdroj fotografie: Dgtle 

Znamená to teda, že len jediným odvetvím dokáže Samsung pokryť nutné náklady, ktoré súviseli s problémovým smartfónom. Ak sme už pri tých číslach, profit z celkových predajov za október a december bude činiť 7,8 miliárd dolárov, čo je rovnako skvelé číslo a znamená navýšenie prvotných finančných odhadov pre rok 2016. Zisky sa však ešte môžu zvýšiť. Samsung totiž oficiálne ukončí posledný štvrťrok z finančného hľadiska až koncom januára.

TIP: Batérie pre Galaxy S8 budú údajne naďalej vyrábané spoločnosťou, ktorá ich dodávala do Note 7-čky

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
100%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]