Šialenstvo okolo nového Top: Gun Maverick nepoľavuje a Tom Cruise pokračuje vo svojej spanilej jazde naprieč svetovými kinami. 59-ročná hollywoodska ikona zaznamenáva najvyššie tržby vo svojej kariére a je pripravená vyzvať na súboj aj svoju ikonickú sériu Mission: Impossible.

Hneď dva nové rekordy

Akčný film režiséra Josepha Kosinského v amerických kinách za uplynulý týždeň zarobil ďalších 86 miliónov dolárov, čo v celkovom súčte pre Top Gun: Maverick znamená 291,6 milióna dolárov len v Spojených štátoch. Pre 59-ročného Cruisa ide o domáci rekord.

Najväčší kasový trhák v USA v hercovej kariére doposiaľ predstavovala Vojna svetov režiséra Stevena Spielberga s celkovým domácim zárobkom 234,3 milióna. Top Gun túto métu tromfol už za dva týždne od premiéry, čo len podčiarkuje masívny divácky záujem o film.

Ten navyše nepoľavil ani v druhom týždni od premiéry, kedy nový Top Gun v tržbách oproti otváraciemu víkendu klesol iba o 32 %. Ide o svetový fenomén a najnižšie číslo poklesu pre akýkoľvek film v histórii, ktorý za úvodný týždeň dokázal zarobiť viac než 100 miliónov.

TMDB

Bežný pokles pri veľkých blockbusteroch je totiž v druhom týždni po premiére omnoho drastickejší a spravidla sa pohybuje od 50 do 70 %. Ako upozorňuje Variety, tržby nového Batmana napríklad klesli o 67 %, Doctor Strange: V mnohovesmíre šialenstva týždeň po premiére zaznamenal 50 % prepad.

Nový vyzývateľ Mission: Impossible

Celosvetovo sa tržby Top Gun: Maverick dostali už nad pol miliardy a momentálne sa zastavili na 548,6 miliónoch dolárov. Vzhľadom na neutíchajúci záujem by hranica trištvrte miliardy mala byť hotovou vecou, pričom Tom Cruise sa v tomto smere pokúsi pokoriť aj úspech vlastnej série Mission: Impossible, konkrétne jej šiestej časti.

Čítal si už? 
Top Gun sa zapísal do histórie. Vďaka AI sme videli jeden z najemotívnejších filmových momentov

Zatiaľ najzárobkovejším filmom známeho herca je Mission: Impossible – Fallout so zárobkami 791 miliónov. Nie je vylúčené, že história sa čoskoro bude prepisovať aj v tomto smere.

Otázne bude, či neohrozeným pilotom nedôjde munícia v súboji s Chrisom Prattom a gigantickými monštrami v Jurský svet: Nadvláda, ktorý v kinách štartuje už tento týždeň. Aj v tomto prípade sa totiž očakáva extrémne silný štart, čo potvrdzujú aj rekordné tržby z Talianska či Mexika, kde veľkofilm štartoval počas uplynulého víkendu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP