10 rokov trvalo, kým nám Rockstar ukázal časť svojho nového veľkolepého diela. Trailer GTA 6 potvrdzuje mnohé drobné detaily, ktoré sa o hre objavovali v priebehu posledných dvoch rokov, vrátane prostredia Vice City a toho, že v hre sa objaví prvá ženská protagonistka s príbehovými prvkami inšpirovanými Bonnie a Clydeom.

Dátum vydania je v roku 2025, a v tlačovej správe zverejnenej neskôr v pondelok Rockstar spresnil, že hra vyjde v tom istom roku výhradne na PS5 a Xbox Series X/S. PC hráči si tak budú musieť počkať do zatiaľ nespresneného časového úseku. Je však vysoko pravdepodobné, že do nasledujúcich dvoch rokov Rockstar stihne pripraviť na 100 % PC verziu hry, píše vo svojom článku Kotaku.

Trailer sa zameriaval na jedinú hlavnú hrdinku, a to ženu menom Lucia. Lucia, ktorá je na začiatku zobrazená vo väzenskej kombinéze, zrejme po údajnom prepustení z väzenia spácha so svojím priateľom niekoľko zločinov.

V tlačovej správe sa nachádza aj veľmi stručný opis samotnej hry. „Grand Theft Auto VI mieri do štátu Leonida, domova neónmi nasiaknutých ulíc Vice City a ďalších miest v doteraz najväčšej a najpohlcujúcejšej evolúcii série Grand Theft Auto,“ píše Rockstar. Druhou hrateľnou postavou by mal byť jej priateľ Jason, ktorého na chvíľu taktiež vidíme v ukážke. Ich spoločná chémia má byť inšpirovaná známou zločineckou dvojicou Bonnie a Clyd

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP