Je to už nejaký ten rok, odkedy sa začali takéto príspevky šíriť aj na slovenskom internete a neustále im naletí množstvo ľudí. Vo výsledku však môžu prísť o svojej financie a citlivé osobné informácie. Dôkazom je aj najnovší prípad, v ktorom žena poslala podvodníkom pod zámienkou výhry v súťaži stovky eur. O prípade informovala Polícia SR na svojom Facebooku.

Klamlivé ponuky podvodníkov naďalej lákajú Slovákov k tomu, aby sa zapojili do rôznych falošných súťaží o produkty zadarmo alebo nakúpili podozrivo lacné a výhodné veci. Práve podvody takéhoto druhu sa stále objavujú aj na najväčšej sociálnej sieti, ktorá si s takýmito podvodníkmi zjavne poradiť nedokáže.

Množstvo falošných súťaží, „zaručených“ tipov na zápasy, ale aj podvodné príspevky v mene známych obchodných reťazcov a značiek len dokazuje, že Slováci neustále naletia na najrôznejšie druhy podvodov. S vidinou rýchleho zárobku, hodnotnej výhry alebo iného prísľubu však môžu skončiť ako obete podvodu a prísť o peniaze.

Len dnes sme informovali o ďalšej podvodnej súťaži, ktorá sa opäť objavila na Facebooku na rovnakej podvodnej stránke ako pred niekoľkými týždňami. Súťaž, ktorá bola vyhlásená pred necelým dňom, už stihla prilákať tisícky Slovákov. Podvodníci sa však od nich budú snažiť vymámiť čísla kreditných kariet a obrať ich o peniaze. Ďalšie detaily o tomto podvode nájdeš v samostatnom článku.

Podvodníci obrali ženu o 600 €. Využili falošnú súťaž

Vo výsledku tak môže nejeden naivný človek dopadnúť ako žena z Medzilaboriec, ktorá sa stala obeťou práve podobného podvodu. Nie je ale známe, o akú konkrétnu súťaž išlo. Polícia na Facebooku však informovala, že podvodník ju svojimi klamstvami obral až o 600 €. Najprv jej oznámil, že vyhrala v súťaži záhradný nábytok v hodnote 532 €.

V ďalšom kroku žene oznámil, že predmetný záhradný nábytok sa minul, a preto jej pošle peniaze priamo na bankový účet, ak mu poskytne údaje od kreditnej karty. Obeť poslala identifikačné údaje od karty a neskôr aj overovací kód, ktorý spravidla chodí majiteľom bankomatových kariet v SMS správe. Krátko po odoslaní údajov ju páchateľ pripravil o 300 €, čo neskôr uviedol ako omyl.

PÍŠEME O TOM SKORO KAŽDÝ DEŇ A POTOM TOTO: ŽENA DVA KRÁT POSLALA CEZ FACEBOOK ÚDAJE Z JEJ PLATOBNEJ KARTY, PRIŠLA O 600…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, July 7, 2020

Nenechaj si ujsť
Slováci naleteli veľkému podvodu: Odhalili sme sieť falošných e-shopov. Tovar nedoručia, stopy sú až za hranicami

Žene podvodník sľuboval, že jej peniaze pošle späť, spolu s hodnotou záhradného nábytku, ktorý údajne vyhrala v súťaži. Potreboval však ďalší autorizačný kód, ktorý mu podvedená žena opäť poslala, čo ju stálo ďalších 300 €.

Polícia informovala, že v tomto prípade už začala trestné stíhanie a ostáva len veriť, že sa podarí podvodníka dolapiť. Zdá sa, že ani pravidelné informovanie o konaní falošných facebookových stránok a iných podvodoch nepomáha ľuďom k tomu, aby boli pri súťažiach či nákupoch dostatočne ostražití.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom