Neprešiel ani mesiac, odkedy polícia na svojej facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR upozornila na falošnú súťaž, účelom ktorej je vylákať od údajných výhercov informácie o kreditných kartách. Situácia sa teraz opakuje a rovnaká stránka znova vyrukovala s rovnako podvodnou súťažou, ktorej už v priebehu pár hodín naleteli tisícky Slovákov.

Opäť podvod ako vyšitý, no ľudia sa zakaždým nechajú nachytať. Zrejme budeme hádzať hrach na stenu, ak povieme, aby si Slováci dávali na takéto podvodné súťaže pozor a vyhýbali sa im.

Vidina výhry totiž dokáže mnohých opantať a na podvod ani nepomyslia. Vo výsledku však môžu prísť o údaje ku kreditnej karte a nakoniec aj financie.

Na Facebooku úraduje známa stránka. Vyhlásila ďalšiu podvodnú súťaž

Predmetnou stránkou, ktorá v priebehu niekoľkých týždňov znova vyhlásila falošnú súťaž, je facebooková stránka Produktiky. Na jej konanie sme upozorňovali ešte začiatkom júna. Len včera však vyhlásila ďalšiu súťaž o záhradný nábytok, ktorá spĺňa všetky vlastnosti podvodu. Ľudí láka na skvelú výhru, pričom jej stačia iba lajky, komentáre a zdieľania.

Týmto spôsobom si doteraz stránka získala už vyše 20 000 sledovateľov. Za pár týždňov dokázala pritiahnuť ďalšie tisícky ľudí. Na nástenke stránky sa okrem podvodnej súťaže nenachádza žiaden iný príspevok. Založenie stránky sa datuje ešte na začiatok marca.

SÚŤAŽ o Zahradny nabytok🐣🐞-TIP: Zapoj svojích priateľov vyhraj!-1) Dajte lajk Stránke Produktiky2) Zdielajte…

Gepostet von Produktiky am Montag, 6. Juli 2020

Nenechaj si ujsť
Slováci naleteli veľkému podvodu: Odhalili sme sieť falošných e-shopov. Tovar nedoručia, stopy sú až za hranicami

Najnovšej súťaži o záhradný nábytok pritom stihlo naletieť už takmer 4000 ľudí, ktorí príspevok zdieľali. Ďalších takmer 2000 ľudí sa tiež podpísalo aj v komentároch a súťaž mala v čase písania článku vyše 1500 lajkov. Jej ukončenie má prebehnúť dnes o 11:00.

Ako však už vieme z predošlých prípadov, spomedzi ľudí budú vyberaní náhodní výhercovia, od ktorých sa bude stránka snažiť vylákať údaje o kreditnej karte.

Podvodníci budú žiadať všetky čísla karty a obeť tak môže prísť o nemalú sumu peňazí. Znova preto upozorňujeme, aby sa ľudia aj na Facebooku takýmto podvodom vyhýbali a miesto zapájania sa do falošných súťaží pred nimi vystríhali svojich známych. Tento druh podvodu stále nezmizol a zrejme budú podvodníci takýmto spôsobom Slovákov skúšať, pokým im stále uveria.

Objavili sme sieť podvodných e-shopov, ktoré klamú ľudí

Pred podvodmi by sme mali byť ostražití neustále. Okrem takýchto súťaží totiž na Slovensku pôsobia aj podvodné internetové galérie, e-shopy, ktoré klamú a zavádzajú zákazníkov. Tí objednaný tovar nedostanú alebo im je doručený v hroznej kvalite, pričom riešenie prípadnej reklamácie či sťažnosti je prakticky nemožné.

V redakcii FonTech.sk sme navyše odkryli celú sieť podvodných obchodov, ktoré sú navzájom prepojené a pôsobia/pôsobili nielen na slovenskom, ale aj českom internete. Množstvo oklamaných ľudí tak mohlo prísť o svoje financie. Všetky informácie o sieti klamlivých e-shopov nájdeš v našom veľkom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom