Najnovšie technologické inovácie v oblasti smartfónov spôsobili hneď viacero zmien, pričom mnohé z nich sa dotknú práve finálneho vzhľadu. Príkladom toho je čoraz častejšie maximalizovanie plochy obrazovky, kde displeje pokrývajú stále väčšiu časť prednej strany.

Takýto spôsob však prináša hneď viacero otázok, s ktorými sa výrobcovia musia popasovať. Jednou z nich je napríklad umiestnenie fotoaparátu, na ktoré už nezostáva veľa miesta. Preto sa niektoré spoločnosti rozhodli pre výsuvný fotoaparát či netradičné výrezy displejov. Zdá sa však, že klasické výrezy v displejoch pomaly strácajú svoje čaro a začínajú sa objavovať riešenia pripomínajúce skôr dieru či otvor, ako je to napríklad v prípade Honoru a Samsungu.

Nebude to tak zlé, ako sa na prvý pohľad zdá

Reč je o najnovších Samsung modeloch, ktoré budú disponovať práve spomínanou dierou v displeji. Po tomto oznámení sa na internete objavila vlna kritiky, ktorú však redaktor internetového portálu phoneArena nepovažuje za opodstatnenú, nakoľko sa podľa neho nejedná o veľký problém, skôr naopak.

Najväčšie obavy súviseli s tým, že diera/fotoaparát bude zasahovať do samotného obsahu smartfónu či viacerých aplikácií. To sa však nestalo, nakoľko diera v režime na výšku nezasahuje ani do obsahu, ani aplikácii, jedine obmedzuje možno notifikačné ikony, ktoré však nemá v obľube každý.

Žiadne výrazné obmedzenie či znechutenie sa nebude konať ani v prípade pozerania videí a hrania hier. Všetok obsah bude vykresľovaný na celú plochu, ktorej súčasťou je aj spomínaná diera v displeji. Pre tých, ktorí si nebudú vedieť zvyknúť ani po dlhčom užívaní Samsung rozhranie bude s najväčšou pravdepodobnosťou obsahovať možnosť zatmavenia diery a celkovo stavového riadka, takže dieru na displeji si takmer nevšimneš.

Prečítajte si tiež!
Čínsky výrobca úžasne vymyslel, ako zakryť „dieru“ v displeji na nových smartfónoch

V neposlednom rade je síce potrebné uznať, že krok, ktorý prinesie dieru v displeji zrejme prekvapil viacerých z nás, no vďaka viacerým možnostiam a minimálnym obmedzeniam si na to zvykneme skôr, než by sme čakali a mnohí si to možno obľúbia viac, než klasický výrez. Autor na záver dodáva, že obavy sú zbytočné a v skutočnosti si po pár dňoch používania dieru v displeji nevšimne nikto z nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom