Najnovšie technologické inovácie v oblasti smartfónov spôsobili hneď viacero zmien, pričom mnohé z nich sa dotknú práve finálneho vzhľadu. Príkladom toho je čoraz častejšie maximalizovanie plochy obrazovky, kde displeje pokrývajú stále väčšiu časť prednej strany.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Takýto spôsob však prináša hneď viacero otázok, s ktorými sa výrobcovia musia popasovať. Jednou z nich je napríklad umiestnenie fotoaparátu, na ktoré už nezostáva veľa miesta. Preto sa niektoré spoločnosti rozhodli pre výsuvný fotoaparát či netradičné výrezy displejov. Zdá sa však, že klasické výrezy v displejoch pomaly strácajú svoje čaro a začínajú sa objavovať riešenia pripomínajúce skôr dieru či otvor, ako je to napríklad v prípade Honoru a Samsungu.

Nebude to tak zlé, ako sa na prvý pohľad zdá

Reč je o najnovších Samsung modeloch, ktoré budú disponovať práve spomínanou dierou v displeji. Po tomto oznámení sa na internete objavila vlna kritiky, ktorú však redaktor internetového portálu phoneArena nepovažuje za opodstatnenú, nakoľko sa podľa neho nejedná o veľký problém, skôr naopak.

Najväčšie obavy súviseli s tým, že diera/fotoaparát bude zasahovať do samotného obsahu smartfónu či viacerých aplikácií. To sa však nestalo, nakoľko diera v režime na výšku nezasahuje ani do obsahu, ani aplikácii, jedine obmedzuje možno notifikačné ikony, ktoré však nemá v obľube každý.

Žiadne výrazné obmedzenie či znechutenie sa nebude konať ani v prípade pozerania videí a hrania hier. Všetok obsah bude vykresľovaný na celú plochu, ktorej súčasťou je aj spomínaná diera v displeji. Pre tých, ktorí si nebudú vedieť zvyknúť ani po dlhčom užívaní Samsung rozhranie bude s najväčšou pravdepodobnosťou obsahovať možnosť zatmavenia diery a celkovo stavového riadka, takže dieru na displeji si takmer nevšimneš.

Prečítajte si tiež!
Čínsky výrobca úžasne vymyslel, ako zakryť „dieru“ v displeji na nových smartfónoch

V neposlednom rade je síce potrebné uznať, že krok, ktorý prinesie dieru v displeji zrejme prekvapil viacerých z nás, no vďaka viacerým možnostiam a minimálnym obmedzeniam si na to zvykneme skôr, než by sme čakali a mnohí si to možno obľúbia viac, než klasický výrez. Autor na záver dodáva, že obavy sú zbytočné a v skutočnosti si po pár dňoch používania dieru v displeji nevšimne nikto z nás.

O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.