Technológia a dizajn smartfónov sa postupne posúva vpred. Rok 2019 sa prehupol z klasických výrezov do malých kruhovitých výrezov v tvare diery. Originálnym spôsobom ukrytia tohto prvku v displeji sa pravdepodobne vyberie čínsky výrobca Oppo.

Pokiaľ chcú výrobcovia zostať so svojimi modelmi v kurze, nesmú zaspať na vavrínoch ani na chvíľu. Podobným smerom putuje stále viac známejší čínsky výrobca Oppo. Demonštroval to vo svojej sérii smartfónov s označením R. Tá sa vyznačovala postupným zväčšovaním zobrazovacieho panela, kde model R11 z roku 2017 ponúkal pomer strán displeja 16:9, jeho vylepšená verzia už ponúkala pomer 18:9.

V roku 2018 už výrobca v prípade modelu R17 naskočil na vlnu výrezov v displeji a zdá sa, že v prípade očakávaného modelu R19 pre rok 2019 opäť nevynechá aktuálny trend. Tým je momentálne riešenie v podobe diery, respektíve kruhovitého výrezu pre predný fotoaparát. Hoci toto riešenie stále neposkytuje plnohodnotný zážitok bezrámikovej obrazovky, výrobcovia sa tento prvok snažia šikovne zakryť.

Oppo plánuje šikovný ťah

Dôkazom sú najnovšie patenty, ktoré podal čínsky výrobca organizácii World Intellectual Property Organization (WIPO). V podstate ide o šikovný spôsob ukrytia kruhovitého výrezu pre predný fotoaparát, ktorý sa skryje v ikone aplikácie fotoaparátu. Ikona sa preto bude nachádzať v ľavom hornom roku displeja. Potiahnutím prsta vpravo od ikony sa zobrazia ďalšie aplikácie, pričom ikona fotoaparátu by mala zostať na mieste.

Mimo toho si môžeme všimnúť dizajn zadnej strany uvedenom v patente. V hornej a dolnej časti vidíme predely pre anténu, horizontálne umiestnený duálny fotoaparát s LED bleskom. Na zadnej strane tiež zostane snímač odtlačkov prstov a v spodnom ráme zostane zachovaný 3,5 mm audio jack, nabíjací port a reproduktor.

Pozeráme sa na model R19?

To, či smartfón uvedený v patente zodpovedá dizajnu očakávaného Oppo R19, je zatiaľ nejasné. Už skôr sa objavili informácie, že model R19 poskytne displej bez akýchkoľvek výrezov a ponúkne podobné riešenie ako v prípade modelu Find X.

Pokiaľ sme sa bavili o posúvaní sa v smere aktuálnych trendov, očakáva sa tiež trojitý zadný fotoaparát. Aká bude nakoniec pravda a prípadne, ktorý smartfón ponesie dizajn patentov od Oppo, zostáva otázkou budúcnosti. Zdá sa, že R19 to pravdepodobne nebude. Stále sú tu série A a F, ktoré by patent mohli priniesť na svetlo sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom