Čínsky výrobca procesorov MediaTek len nedávno predstavil svoj nový procesor s názvom Helio X20, ktorý ako prvý na svete prichádza s až desiatimi jadrami. MediaTek tento procesor vyhlasuje za priameho konkurenta pre Snapdragon 810 od Qualcommu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Podľa novej správy z Taiwanu, mnoho populárnych výrobcov smartfónov má o tento procesor záujem. Ide o zvučné mená ako Sony, LG Electronics, HTC, Lenovo, Meizu, ZTE, Huawei a Xiaomi, ktorí majú na pláne predstavenie smartfónov práve s MediaTek Helio X20 procesorom. Čipsety od MediaTek sú všeobecne zamerané na segment cenovo dostupných low-end až mid-end smartfónov, v ktorom si spoločnosť už zvýšila svoj podiel na trhu. S novým Helio X20 má však MediaTek naplánované expandovať do high-end segmentu smartfónov.

helioX10-vs-x20
Čo sa týka technických špecifikácií nového Helio X20 procesora, MediaTek prehlásil, že je až o 40% výkonnejší ako model Helio X10 a zároveň spotrebúva o 40% menej energie. Procesor je tvorený z troch klastrov a integruje dve ARM Cortex-A72 jadrá taktované na 2,5 GHz, štyri Cortex-A53 jadrá taktované na 2 GHz a ďalšie štyri Cortex-A53 jadrá taktované na 1,4 GHz. Helio X20 tiež prichádza s grafickým čipom Mali-T800 GPU, ktorý zvláda jemné QuadHD displeje, prehrávanie a nahrávanie 4K a 2K videa.

Prvé kusy MediaTek Helio X20 procesora budú k dispozícii v druhej polovici tohto roka a prvé smartfóny s novým čipom by sme mohli vidieť už koncom roka 2015 prípadne až v prvom štvrťroku 2016.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP