Zdá sa, že finančná riaditeľka a zároveň dcéra CEO Huawei si na rodinnú značku nepotrpí. Pri zatknutí v Kanade jej odobrali MacBook, iPhone a iPad.

Niektorí z nás si možno ešte pamätáme prípad zatknutia Meng Wanzhou, finančnej riaditeľky a zároveň dcéry CEO Huawei. Tá je aktuálne v domácom väzení v Kanade a bojuje proti vydaniu do USA. Portál The Verge však prišiel so zaujímavou informáciou, ktorá hovorí, že Meng Wanzhou pri zatknutí odobrali 12-palcový MacBook Air, iPhone 7 Plus a iPad Pro.

Nevonia jej Android či Windows?

Zdá sa tak, že Meng Wanzhou si na rodinné značky nepotrpí. Nešlo by o nič nezvyčajné, pokiaľ by Meng Wanzhou nebola v rámci spoločnosti Huawei tak vysoko postavená. Zvlášť, ak vieme, že Huawei už degradoval niekoľkých pracovníkov z dôvodu propagovania Huawei zariadení na Twitteri prostredníctvom iPhonu, o čom už skôr informoval portál Android Police.

Na druhej strane mala Meng Wanzhou pri sebe aj luxusnú verziu Huawei Mate 20 RS Porsche Edition. V tejto chvíli je ťažké povedať, či iPhone využívala ako svoj primárny smartfón, alebo to bol práve Mate 20. K MacBooku je tiež dobré poznamenať, že Huawei má aktuálne v ponuke výnimočný laptop Matebook Pro X, no Windows Meng Wanzhou pravdepodobne príliš nevonia.

Technologický giganti nezvyknú zamestnancom prikazovať vlastnú technológiu, ale…

Každopádne, žijeme v roku 2019 a svet je plný technológií, ktoré sa nám núkajú zo všetkých strán. Uvedomujú si to aj najväčšie technologické spoločnosti, a tak nezvyknú svojim zamestnancom prikazovať používanie vlastnej technológie. No niekto ako Meng Wanzhou by pri svojom vysokom postavení a častom styku s verejnosťou mala používanie konkurenčnej techniky určite zvážiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom