Už neraz sa ukázalo, že elektromobil môže v prípade výpadku elektriny zachrániť životy. Nedávne problémy s elektrinou v Texase donútili majiteľov Tesiel spať priamo vo svojich vozidlách, ktoré si dokázali vykúriť, a tak sa mohli chrániť pred mrazom. Nové správy priamo od Elona Muska potvrdzujú, že Cybertruck sa dokonca bude môcť použiť na napájanie menšieho domu či obytného prívesu, informoval portál Futurism.

Na sociálnej sieti Twitter sa nedávno objavila fotografia Tesly Cybertruck so zapojeným obytným prívesom, ktorý si sám navrhol jeden z fanúšikov a zároveň na Elona Muska smeroval otázku, či bude auto schopné napájať mu elektroniku v tomto prívese.

Musk mu odpovedal „Áno“, čiže Cybertruck bude môcť byť použitý aj ako záložná batéria v prípade blackoutu. Napájať ním dokonca bude možné aj menšiu domácnosť a všetky elektrické spotrebiče v nej, píše Electrek.

Texas tento týždeň zachvátila mrazivá zima, ktorá zrazila druhý najväčší štát USA na kolená. Milióny…

Posted by FonTech on Saturday, February 20, 2021

Elektrický pickup Tesly tak bude mať naozaj masívnu batériu, veď samotný dojazd má dosahovať až 800 km na jedno nabitie a ťažná sila na úrovni 6,3 tony dokáže potiahnuť aj väčšie obytné prívesy. Zo Cybertrucku sa tak rysuje dokonalé auto na kempovanie.

NEPREHLIADNI
Musk nechce žiadny risk. Tesla potajme buduje ďalšiu megabatériu, ktorá zachráni Texas

Bohaté „príslušenstvo“ pre Cybertruck

Aj Tesla v minulosti zverejnila vlastný render Cybertrucku s prívesom, no ten nevyzerá, že by mal slúžiť na obytné účely. Nie je však vylúčené, že sa v budúcnosti niečoho podobného skutočne dočkáme.

Tesla

Minimálne výrobcovia tretích strán určite prídu s obytnými prívesmi určenými priamo pre Cybertruck. Výroba elektrického pickupu má začať koncom tohto roka, no to iba v prípade, ak pôjde všetko podľa plánov. Musk nevylúčil, že prípadne komplikácie môžu spôsobiť oneskorenie začiatku výroby až do roku 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom