Seriálové spracovanie podľa knižného námetu od poľského autora príbehu o nájomnom lovcovi príšer sa dočkalo veľkého uznania. Svoje nadšenie zo seriálu zdieľali aj kritici a na platforme IMDb dostala táto novinka dosiaľ najvyššie hodnotenie spomedzi všetkých seriálov Netflixu. Teraz sa Zaklínač postaral o ďalší zvrat, keď sa stal najžiadanejším titulom tohto roka a prekonal aj Disney seriál The Mandalorian. Tento úspech potvrdzujú dáta od Parrot Analytics prostredníctvom portálu Buisiness Insider.

Zaklínač dorazil na obrazovky divákov a exkluzívne pre predplatiteľov Netflixu ešte pred Vianocami. Od 20. decembra sme tak mohli vidieť prvú sériu seriálu, ktorý už mesiace predtým zapĺňal titulky médií. A nesklamal. Zaklínač je totiž to najlepšie, čo nám mohol Netflix v závere tohto roka ponúknuť a toto tvrdenie potvrdzuje hodnotenie kritikov, nadšenie divákov, ale aj nové analytické dáta.

The Mandalorian našiel nového premožiteľa

Fantastická novela v seriálovej podobe sa dočkala ohromného úspechu a aj zistenia Parrot Analytics potvrdzujú, že ide o aktuálne najžiadanejší seriál na všetkých platformách. Už v prvom týždni sa z neho stal ohromne populárny seriál a úspech ho neminul ani v USA, kde bol žiadanejší ako The Mandalorian od Disney. Práve tento titul ešte nedávno zastával post najžiadanejšieho seriálu, no to teraz zmenil Zaklínač.

Nenechaj si ujsť
Zbohom Game of Thrones! Zaklínač je najlepším seriálom roka a veľkolepým štartom novej fantasy série

Vlastný rebríček najpopulárnejších seriálov publikoval aj Netflix, pričom tu sa Zaklínač ocitol na 2. mieste hneď za 3. sériou seriálu Stranger Things, informuje Fortune. Výsledky sú založené na štatistikách z USA. Metrika streamovacej služby je však založená na tom, že si diváci púšťajú seriály a filmy aspoň počas 2 minút v prvých 28 dňoch od ich zverejnenia. Zaklínač je ale v tomto streame dostupný menej ako 2 týždne, no aj za tak krátky čas sa stihol vyšplhať takmer na vrchol rebríčka.

Seriálový Zaklínač prilákal hráčov späť k počítačom

Úspech lovca príšer priniesol aj iné prekvapenie. Okrem toho, že si získal obrovskú popularitu, presvedčil hráčov, aby si znova zahrali hernú podobu príbehu. Podľa SteamDBSteamcharts a vlastných štatistík Valve je totiž Zaklínač 3: Divoký hon u hráčov obľúbenejší ako doteraz.

Mnohí si tak po zhliadnutí seriálového príbehu sadli aj za svoje počítače, aby spoznali príbeh Geralta z Rivie aj v hernom podaní od štúdia CD Project Red. To len nasvedčuje tomu, aký obrovský ošiaľ spôsobil Netflix s týmto počinom. Streamovacia služba tak nastavila latku pre ostatné seriály naozaj vysoko a o tom, či sa bude v rovnako úspešnom duchu niesť aj 2. séria Zaklínača, sa presvedčíme už v roku 2021, informuje Deadline.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom