Vývojári z CD Project Red opäť ukázali celému svetu, ako má vyzerať podpora svojich titulov aj niekoľko rokov po vydaní. Podľa informácií, ktoré na svojich stránkach uvádza gamesradar, bolo práve oficiálne oznámené vydanie next-gen verzie Zaklínača 3 na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Podľa vyjadrení samotných vývojárov môžeš očakávať vizuál vylepšený po každej stránke vrátane ray-tracingu a vylepšené bude aj načítavanie, ktoré by malo byť podstatne kratšie. Očakávať vraj máme aj ďalšie technické vylepšenia, ktoré zatiaľ neboli bližšie špecifikované. Vývoj vylepšenej verzie môžeš sledovať na oficiálnej stránke hry.

Majitelia hry pre PlayStation 4 a Xbox One X budú mať vizuálny update k dispozícii úplne zadarmo a toto grafické vylepšenie bude rovnako dostupné aj pre majiteľov počítačovej verzie.

Zaklínač 3 pripravia pre PlayStation 5 a Xbox Series X v kompletnej edícii, ktorej súčasťou je aj dvojica DLC. Ide o príbehové rozšírenia dostupné pod názvom Hearth Of Stone a Blood and Wine. Zatiaľ nie je známe, kedy sa s Geraltom pozrieme na pripravované konzoly, oficiálne vyjadrenie od autorov hry je, že sa na nej stále pracuje.

Zobraziť celú galériu (11)
Ján Pillár / FonTech

 

Zaklínač 3: Divoký hon je úspešné pokračovanie svetoznámej série, ktorá preniesla z kníh Andreja Sapkowskeho na naše herné obrazovky.

V koži mutanta Geralta, ktorý je profesionálnym zabijakom príšer, sa vydáš hľadať mladú nasledovníčku trónu Ciri. Jej osud je však spojený s Geraltovým a aj keď sa tvrdí, že zaklínači nemajú city, hlavný hrdina je svetlou výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Aj keď označovať Geralta za hrdinu nie je úplne presné…

Hra zaznamenala v dobe vydania obrovský úspech, ktorý je ale v tomto prípade naozaj zaslúžený. Excelovala po vizuálnej, zvukovej aj príbehovej stránke. Výborná hrateľnosť a pútavé úlohy, ktoré naozaj dávali zmysel a neboli len do počtu, vyniesli túto hru medzi absolútnu elitu priemyslu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom