Tak ako každý rok, tak aj tento sa distribútori digitálnych verzií hier rozdávajú v mene dobrej viery a ponúkajú nám hry za čo najnižšie ceny. Aké akciové tornádo ponúka Steam, GOG alebo relatívny nováčik v ringu, agresívny Epic Games?

Steam sa svojimi sviatočne orientovanými výpredajmi zapísal do dejín, ako permanentný vyvretávač peňaženiek. V období Vianoc častokrát ponúka ako staršie, tak aj novšie tituly za razantne nízke ceny. Inak tomu nie je ani tento rok, kedy sa zľavy na hry pohybujú na úrovni od 10 do 90%.

Vedľa stovky zľavnených hier si môžeš nahrabať aj bonusové body, za ktoré si môžeš následne kúpiť nálepky alebo emitokony. Vedľa klasicky zľavnených titulov sa môžeš zúčastniť aj hlasovania hry roka, už v tradičnom kabáte The Steam Awards, ktoré vyvrcholí 31. decembra.  Toto sú akcie, ktoré nás na Steam zaujali pravdepodobne najviac:

Vianočnému výpredaju, trvajúcemu do 2. januára na Steame sekunduje aj naša obľúbená konkurencia GOG.com. Ten sa zameriava skôr na tradičnejšie akcie, ako na nejaké doplnky alebo hlasovania. V niektorých prípadoch, poráža dokonca o nejaké euro aj vyššie zmieňovaný Steam, v iných zase zľavňuje to, čo mu ide najlepšie – staršie hry, kompatibilné na novších strojoch, ktoré nikde inde nenájdeš. 

Z GOG.com odporúčame tieto hry:

Tohtoročnú akciovú sezónu však v každom smere vychytáva Epic Games. Ten okrem zliav ponúkne aj kupón v hodnote 10 euro, ktorý môžeš použiť na ľubovoľnú hru s hodnotou nad 15 eur. Navyše, za každý ďalší nákup hry, ktorej cena prevyšuje 15 eur získaš ďalší 10 eurový kupón. Plusom v tomto prípade takisto je, že tieto zľavy môžeš využiť až do mája budúceho roka.   Vieme, že vybrať si medzi týmito zľavami nebude ľahké, no aj tak sa pokúsime ti tento údej zjednodušiť:

Aby toho nebolo málo, tak Epic Games sa podnecuje hráčom niekoľkými hrami zdarma. Táto akcia bude trvať 12 dní, no a o jednom z uvoľnených titulov už vieme. Včera totiž Epic Games sprístupnil geniálnu ťahovú stratégiu od tvorcov FTL, Into the Breach. Aj keď Epicu s ich launcherom veľmi nefandíme, jedno mu musíme uznať. Svojim extrémne agresívnym marketingom si zákazníkov získať vie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom