Dlhú dobu sa spoločnosť Apple držala tradície predstavovania jediného smartfónu ročne. Ak nerátame pomerne experimentálny iPhone 5C, tak sú to už takmer tri roky, čo sa z tejto tradície upustilo a spolu s klasickým modelom je predstavovaná aj jeho zväčšená verzia s označením Plus. Tá okrem väčšieho displeja často obsahuje aj lepšie špecifikácie, vďaka čomu sa jej v predajoch darí stále viac.

Za všetko hovoria posledne predstavené modely, iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktoré sa v špecifikáciách výrazne odlišujú. Väčší z tejto dvojice vybavený 5,5-palcovým displejom ponúka na zadnej strane duálny fotoaparát, pričom sa môže pochváliť aj väčšou pamäťou RAM či opäť väčšou kapacitou batérie. Za tieto vylepšenia si slovenskí zákazníci priplatia v obchodoch zhruba 150 €, čo rozhodne nie je nízka suma. Napriek tomu sa ale phabletom s logom nahryznutého jablka nesmierne darí a pomaly začínajú v predajoch dorovnávať klasické verzie. Podľa dostupných údajov sa v minulom štvrťroku iPhone 7 Plus postaral až o 40 % zo všetkých tržieb za predaj smartfónov výrobcu.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: DGtle

TIP: iPhony strácajú popularitu v obrovskej Číne. Medzi najpredávanejšími smartfónmi sa už nenachádza žiadny model

V rovnakom období, avšak rok dozadu, si starší iPhone 6S Plus viedol o poznanie horšie, keďže zabezpečil iba 23 % z tržieb za predaj iPhonov. Za tento nárast nepochybne môžu spomínané lákavejšie špecifikácie s čerešničkou na torte v podobe duálneho fotoaparátu. Napriek tejto pomerne šťastnej správe však vrchní predstavitelia Apple veľký dôvod na radosť nemajú. Najnovším smartfónom od tohto giganta sa totižto nedarí podľa očakávaní.

zdroj fotografie: Business Insider

Za týmto problémom stoja zrejme nevýrazné vylepšenia oproti predošlej generácií, no podieľať sa na ňom môže aj očakávaný iPhone 8, ktorý má byť skutočne revolučný, a tak sa naň nemalé percento zákazníkov tejto spoločnosti rozhodlo počkať. Podľa analytikov by boli zákazníci amerického giganta dokonca schopní siahnuť hlbšie do peňaženky, no len v tom prípade, ak ponúkne nový iPhone 8 skutočne revolučné špecifikácie, na ktoré konkurencia nebude stačiť. V každom prípade, sme nesmierne zvedaví, čo si pre nás Apple do roku 2017 prichystá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom