banner-iphone-7Najnovšie štatistiky ukázali, že iPhony v Číne strácajú obľubu. Prvýkrát po piatich rokoch sa totiž nedostali do rebríčka piatich najpredávanejších smartfónov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Trón po iPhone 6S prevzalo Oppo R9 so 17 miliónmi predaných kusov, čím mu patrí 4 % podiel na trhu. Minulý rok sa predalo o päť miliónov kusov viac z Oppo ako z iPhonu. Znepokojujúcou správou pre Apple však nie je len strata pozície, ale aj klesajúce predaje. Čínskym výrobcom, ako Oppo, Vivo a Huawei narástli predaje minulý rok až o 109 %, respektíve 78 % a 21 % pre Vivo, a Huawei. Na druhej strane, americkému gigantovi klesli o 21 %. Stále je však na tom o niečo lepšie ako Xiaomi, ktorému klesli predaje až o 22 %.

antutu-najvykonnejsie-smartfony-2015-iphone-6szdroj fotografie: TheVerge

Nižšie nájdeš vyjadrenie od prieskumného riaditeľa analytickej spoločnosti, ktorý vysvetľuje pokles predajov u Apple.

„Kľúčovými vlastnosťami, vďaka ktorými boli minuloročné smartfóny úspešné, bolo rýchle nabíjanie, OLED displeje, väčšie batérie a duálne fotoaparáty. Väčšina týchto vlastností však iPhonu 6S chýbala. Nový iPhone 7 Plus priniesol síce vylepšenia v podobe väčšej batérie a duálneho fotoaparátu, no pre čínskych zákazníkov bol tento model príliš drahý. V očakávanom iPhone 8 však bude OLED displej rozhodne veľké pozitívum. Myslím si, že ďalší model bude pre Apple kľúčový.“

oppo-r9-oficialne-nahladzdroj fotografie: Mobile.it168

TIP: Za iPhony vyrobené v USA si podľa analytika bude Apple účtovať až o desiatky eur viac!

Podľa tejto spoločnosti môže za klesajúce predaje giganta aj popularita smartfónov strednej triedy, ktoré svojou výbavou už stúpajú na päty aj oveľa drahším konkurentom. Apple o tejto problematike samozrejme vie, a preto sa zameriava na ďalší veľký trh, ktorým je India. Podobný krok urobilo už dávnejšie aj Xiaomi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.